Uciekał przed policją - wszedł do komina [zdjęcia]

4 lipca 2015, 13:55
fot. Marcin Kluwak
Przez ponad dwie godziny policjanci wspólnie ze strażakami wyciągali mężczyznę, który utknął w kominie w miejscowości Witnica. Wszystko przez rodzinną kłótnię i wezwanie policji.

W sobotę 4 lipca po godz. 14 policjanci z Witnicy dostali wezwanie do awantury domowej przy ul. Rybackiej. Pokłóciło się ze sobą dwóch braci – jeden z nich, Krystian K. był bardzo agresywny wobec swojego brata. Dlatego też została wezwana policja.

Po przyjeździe patrolu na miejsce, agresor uciekł przed policją i zabarykadował się w domu. Policjanci wezwali straż pożarną do pomocy przy otwarciu mieszkania. Kiedy funkcjonariusze dostali się do środka, okazało się, że mężczyzna uciekł na strych, a stamtąd przedostał się na dach i wszedł do komina.

Krystian K. utknął w przewodzie kominowym, jakieś 3-4 metry od góry komina. Na miejsce zostało wezwane pogotowie oraz dodatkowe zastępy straży pożarnej.

-  Musieliśmy dokonać rozbiórki niektórych elementów przewodu kominowego. Usunąć parę cegieł oraz belek, aby móc uwolnić mężczyznę – opowiada Krystian Kosela z Państwowej Straży Pożarnej w Kostrzynie nad Odrą.

Do akcji ratowniczej użyto podnośnika. Zaklinowanemu Krystianowi K. podawano tlen. – Mężczyzna był w stanie dobrym, ale ze względu na wysoką temperaturę był osłabiony, dlatego też dostał tlen medyczny – mówi Kosela.

Na miejscu akcji pojawił się również policyjny negocjator, który namówił mężczyznę do wyjścia z komina. Po uwolnieniu, Krystian K. trafił pod opiekę pogotowia i został przewieziony do gorzowskiego szpitala na obserwację.

Cała akcja ratownicza trwała dwie godziny.

Fotoreportaż


1/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

1/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

2/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

2/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

3/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

3/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

4/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

4/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

5/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

5/5 Uciekał przed policją - wszedł do komina

Multimedia

  • Krystian Kosela (PSP)


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->