Czego chcą gorzowianie?

3 lipca 2015, 08:55, aw
fot. Anna Warchoł
Mieszkańcy Gorzowa złożyli w ramach budżetu obywatelskiego 166 wniosków. Wśród propozycji znalazły się: kraina miniatur, grafiki 3D na chodniku czy ogródek dydaktyczny. Listę inwestycji, na które będzie można głosować poznamy 14 września.

Od 25 maja do 30 czerwca gorzowianie zgłosili 166 wniosków w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Teraz propozycje mieszkańców weryfikują urzędnicy, zarówno pod względem formalnym, jak i kosztu takiej inwestycji.

Czego chcą gorzowianie?

Wśród zgłaszanych przez mieszkańców pomysłów najczęściej pojawiały się remonty chodników i dróg, budowa bądź rozbudowa placów zabaw, remonty schodów terenowych, zagospodarowanie podwórek, budowa miejsc parkingowych czy różnych obiektów sportowych i rekreacyjnych: boisk, kompleksu lekkoatletycznego, bieżni wraz z skocznią, siłowni plenerowych, ścieżek zdrowia, przystani na kajaki i rowery wodne. 

Magistrat 14 września ogłosi listę pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych pomysłów. Następnie w dniach 21 września - 5 października odbędzie się głosowanie.

Na początku września do wiadomości mieszkańców zostanie podana szczegółowa informacja o procedurze głosowania, w którym będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Gorzowa, którzy ukończyli 13 lat oraz o lokalizacji punktów do głosowania. Ogłoszenie wyników głosowania oraz listy zwycięskich pomysłów planowane jest na październik.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości