Ostatni dzień składania wniosków!

30 czerwca 2015, 08:28, aw
fot. Anna Warchoł
Jeszcze tylko dzisiaj gorzowianie mogą składać swoje propozycje w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Do tej pory do magistratu wpłynęło ponad 60 wniosków.

Wtorek 30 czerwca, to ostatni dzień, kiedy mieszkańcy Gorzowa mogą zgłaszać swoje propozycje w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Co ważne każdy gorzowianin może złożyć tylko jeden wniosek, który musi być poparty 20 podpisami innych mieszkańców. Ponadto zgłaszane zadanie musi być ogólnodostępne, a jego wartość nie może przekroczyć 250 tys. zł brutto.

Chodniki, drogi, place zabaw i...

Do tej pory do gorzowskiego magistratu wpłynęły 64 wnioski w ramach budżetu obywatelskiego. Oczywiście potrzeby mieszkańców Gorzowa wciąż są takie same, czyli przede wszystkim chcą jeździć po równych drogach i chodzić po dobrze zrobionych chodnikach. Ważną kwestią jest również miejsce zabaw dla ich pociech - dlatego też tak dużo pojawia się wniosków o budowanie placów zabaw dla dzieci.

Jednak pojawiają się też propozycje, które nieco odbiegają od szarej codzienności. Wśród kilkudziesięciu zgłoszonych wniosków pojawiło się postawienie nowej siłowni zewnętrznej w parku Górczyńskim, modernizacja wybiegu dla psów przy ul. Staffa, kraina miniatur w parku Kopernika, zamontowanie drewnianej lub metalowej poręczy przy schodach na kładce w parku Kopernika od strony ul. Marcinkowskiego.

Złóż wniosek

Formularze za pośrednictwem których możemy zgłosić swoją propozycję są dostępne w kancelarii przy ul. Sikorskiego, na parterze budynku Watrala oraz w informacji Wydziału Komunikacji przy ul. Przemysłowej 53. Zgłoszenia można również pobrać ze strony gorzowskiego urzędu.

Poprawnie wypełnione wnioski należy składać do 30 czerwca w kancelarii UM przy Sikorskiego lub przesłać skany wniosków na adres e-mail: budzetobywatelski@um.gorzow.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań można napisać maila na adres: bsr@um.gorzow.pl,  zadzwonić pod nr tel. 95 7355 591, 95 7355 685 lub przejść się osobiście do Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji przy ul. Przemysłowej 53 (pokój 208).


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości