22-letni gorzowianin kradł pod osłoną nocy

24 czerwca 2015, 14:22, aw
fot. KWP
Włamanie do auta oraz liczne kradzieże m.in. laptopa z kancelarii adwokackiej, to wyczyny młodego mieszkańca Gorzowa. Złodziej w końcu wpadł w ręce policji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na początku maja gorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do volkswagena golfa, który był zaparkowany przy ul. Wybickiego. Wówczas złodziej wybił szybę w aucie i zabrał z niego torebkę, w której znajdowały się dokumenty, pieniądze oraz perfumy.

- Właścicielka auta wyceniła wartość skradzionych przedmiotów na blisko tysiąc złotych. Kiedy policjanci pracowali nad tą sprawą, na ul. Zygalskiego zgłaszano kolejne włamania – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Miesiąc później, 12 czerwca z kancelarii adwokackiej przy ul. Łokietka znika laptop, a pięć dni później przy ul. 30 Stycznia ze sklepu ginie kilka paczek papierosów, alkohol oraz artykuły spożywcze.

Wszystkie te sprawy łączyło jedno – złodziej działał w nocy. – Oczywiście początkowo nic nie wskazywało, że te zdarzenia można w jakiś sposób łączyć, jednak doświadczenie policjantów pozwoliło stwierdzić, że ze włamania jest odpowiedzialna ta sama osoba – tłumaczy Maludy.

Złodziej, którym okazał się 22-letni gorzowianin został zatrzymany przez gorzowskich policjantów w poniedziałek 22 czerwca, a we wtorek usłyszał zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem.

- Mężczyzna przyznał się do wszystkich włamań. Kodeks karny w takich przypadkach przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla Maludy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości