Policjanci uratowali życie 29-latce

17 czerwca 2015, 11:43, aw
fot. Anna Warchoł/archiwum
W jednym z zaparkowanych aut zemdlała kobieta. Dzięki szybkiej reakcji dwójki policjantów oraz przechodniów udało się uratować życie gorzowiance.

Był wtorek 16 czerwca. Kilka minut po godz. 16 przy ul. Herberta dwójka policjantów po służbie zauważa, że w jednym z zaparkowanych aut – kobieta siedząca za kierownicą traci przytomność.

Policjanci szybko reagują i wyciągają kobietę z samochodu, przechodnie w tym czasie wzywają pogotowie. – Początkowo wydawało się, że 29-letnie kobieta zasłabła. Po chwili jednak zaczęła się krztusić, dlatego policjanci podjęli kolejne czynności ratownicze – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Po przyjeździe karetki na miejsce, kobieta odzyskała przytomność. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia, a kobieta odzyskała przytomność. Nie wiedziała gdzie jest i co się stało. 29-latce wydawało się, że jeszcze przed chwilą jechała samochodem.

- Funkcjonariusze mieli świadomość swoich umiejętności i mimo tego, że wokół zebrało się wiele osób, nie mogli pozostać obojętni. Doskonale wiedzieli, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia – podkreśla Jaroszewicz.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości