Oczywiście można powiedzieć, że kiedyś nie było obwodnicy i wszystkie samochody musiały przejechać przez miasto. Tak rzeczywiście było, ale ruch był dość płynny. Koszmar, podobny do tego jaki przeżywają teraz kierowcy przed Gorzowem, zaczynał się w okolicach Brzozowca, czasami nawet i Deszczna. W ogromnym korku wszyscy stali do ronda w Skwierzynie. Co sprytniejsi, a raczej bardziej zorientowani wybierali drogę przez Santok i Murzynowo. Ten zabieg pozwalał zaoszczędzić kilkadziesiąt minut.
Teraz wszyscy jadą szeroką i dwupasmową es-trójką. Wszystko jest dobrze, gdy faktycznie droga ta ma dwa pasy, nie ma nigdzie zwężenia i robót drogowych. Gdy tylko na takowe trafimy – mamy gwarantowane co najmniej 1-godzinne opóźnienie. Takie właśnie rzeczy mają miejsce w Gorzowie, gdzie to po raz pierwszy dwupasmowa S3 zmienia się w jednopasmową drogę z wąskim poboczem i ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Efekt tego mogliśmy oglądać w niedzielny wieczór. Szerzej o tym pisaliśmy w artykule pt.: "Zakorkowana S3 przed Gorzowem".
Kierowcy czekają więc z niecierpliwością na budowę tej drugiej, jakże potrzebnej nitki obwodnicy Gorzowa. Ta ma zostać oddana do użytku dopiero w 2017 roku i tylko pozostaje się modlić (oczywiście kto jest wierzący), aby było to przed wakacjami. Jeżeli jednak nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najbliższe trzy sezony, łącznie oczywiście z tym który się zbliża, stać będziemy w korkach.
A co zostanie zrobione w ramach tej inwestycji?
Jak informuje inwestor, realizowane przedsięwzięcie obejmuje budowę drugiej, zachodniej jezdni obwodnicy o długości 11,66 km, biegnącej równolegle do istniejącej już jezdni lewej oddzielonej od niej pasem rozdziału o szer. 4 m. Oprócz tego zostanie wybudowany 1 most i 10 wiaduktów. Będzie to między innymi kładka dla pieszych wciągu ulicy Małyszyńskiej, przepust na ciągu pieszo-rowerowym przez węzeł Gorzów Zachód, wiadukt nad linią kolejową i nad ulicą Dolną. Przebudowane zostaną wszystkie istniejące węzły drogowe, wybudowana będzie też kanalizacja deszczowa i ekrany akustyczne.
|
Największe przeboje Pink Floyd na żywo - Koncert Another Pink Floyd i Marek Raduli!
20 grudnia 2025
kup bilet |
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
|
Koncert w Świetle Tysiąca Świec
21 grudnia 2025
kup bilet |
|
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |