Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo

3 czerwca 2015, 16:54, aw
fot. KWP
Przed nami długi weekend, więc ruch na drogach regionu będzie wzmożony. Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, policjanci zapowiadają więcej patroli.

W dniach od 3 do 7 czerwca na drogach naszego regionu pojawi się więcej policjantów. Wszystko przez długi weekend związany z Bożym Ciałem. W tych dniach sporo osób wsiądzie do swoich aut i wyruszy w podróż za miasto.

- Policjanci ruchu drogowego obecni będą szczególnie w miejscu wyjazdów z dużych miejscowości i głównych szlakach województwa. Wszędzie tam można spodziewać się obecności policyjnych radiowozów oraz kontroli prędkości – podkreśla Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak podkreślają policjanci głównymi przyczynami wypadków w tym okresie jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Jeżeli chodzi o pieszych, to przyczynami wypadków jest poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi, wejście na jezdnię zza pojazdu, przeszkody, przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych.

W ubiegłych roku w okresie Bożego Ciała doszło do 11 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości