Wiadomości

Arriva pojedzie bezpośrednio do Berlina i to przez Gorzów!

2 czerwca 2015, 11:19, Marcin Kluwak
fot. arriva.pl
Rewolucja na kolejowym rynku w naszym regionie! Do gry wchodzi kolejny przewoźnik. Arriva, która jest częścią europejskiej spółki DB chce uruchomić bezpośrednie połączenia do stolicy Niemiec. Konkretnej daty jeszcze nie ma, ale przewoźnik już szuka maszynistów do obsługi tego połączenia.

Pod koniec maja br. spółka ogłosiła, że poszukuje maszynistów, którzy obsługiwać będą połączenie kolejowe do Belina. Jako miejsce pracy przewoźnik podał Piłę, Krzyż Wielkopolski oraz Gorzów. Wymagania nie są zbyt wygórowane. Trzeba znać język niemiecki, posiadać uprawnienia maszynisty, być zdrowym i dyspozycyjnym. Arriva, oprócz atrakcyjnych warunków płacowych zapewnia też „interesującą pracę w przewozach międzynarodowych”. - Nie mogę w tej chwili zdradzac szczegółów projektu, ale niebawem wszystko stanie się jasne – mówiła w rozmowie telefonicznej z portalem gorzowianin.com Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy spółki Arriva.

Już dwa lata temu Arriva testowała na polskich torach pojazdy należące do spółki-matki, czyli DB. Nowoczesny szynobus można było spotkać w relacjach pociągów obsługujących odcinki Toruń – Grudziądz, Grudziądz – Malbork oraz Grudziądz – Laskowice Pomorskie. - Pojawienie się autobusu szynowego w barwach niemieckiego przewoźnika DB-Regio podyktowane jest koniecznością przeprowadzenia eksploatacji monitorowanej związanej z uzyskaniem bezterminowego dopuszczenia do eksploatacji w Polsce – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym przewoźnika.

Arriva RP Sp. z o.o. jest częścią grupy Arriva, należącej do Deutsche Bahn. Arriva jest wiodącym ogólnoeuropejskim operatorem na rynku usług transportowych, zatrudniającym około 54 500 pracowników i prowadzącym działalność w 14 krajach Europy. W Polsce spółka świadczy usługi głównie w zakresie przewozów regionalnych, przede wszystkim  w województwie kujawsko-pomorskim.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości