Wiadomości

Spalił się las pod Gorzowem

28 maja 2015, 13:17, aw
fot. Anna Warchoł
W czwartkowe południe gorzowscy strażacy walczyli z pożarem lasu w okolicach Prądocina. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej oraz dwa samoloty. Spaliło się łącznie prawie 30 arów lasu sosnowego.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej zgłoszenie o pożarze lasu w podgorzowskim Prądocinie otrzymał w czwartek 28 maja o godz. 12.

Palił18-letni las las sosnowy. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży oraz dwa samoloty. - Samoloty gaśnicze czterokrotnie zrzuciły wodę na palący się drzewostan. Dzięki temu szybko udało zapanować się nad ogniem. Jednak spaleni uległy 24 ary lasu sosnowego – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Jak informuje strażak, samoloty gaśnicze znalazły się przez przypadek na tym pożarze w Prądocinie. - Wracały z zupełnie innego pożaru w okolicach Skwierzyny i akurat trafiły na pożar w okolicach Gorzowa – opowiada Mądry.

Strawiony przez ogień las nadaje się wyłącznie do wycięcia. Straty oszacuje nadleśnictwo w Rudnicy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości