Nie ma litości dla piratów drogowych

27 maja 2015, 09:13, aw
fot. KWP
Minął ponad tydzień od wejścia w życie nowych przepisów ruchu drogowego. W tym czasie gorzowscy policjanci zatrzymali 7 kierowców, którzy szarżowali w terenie zabudowanym i przekraczali dwukrotnie dozwoloną prędkość. Wszyscy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

- Po pierwszym tygodniu obowiązywania nowych przepisów widać, że kierowcy w terenie zabudowanym już nie tak śmiało naciskają pedał gazu. Konsekwencje złamania zaostrzonych przepisów są duże – mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jeżeli kierowca przekroczy w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, to automatycznie traci prawo jazdy na trzy miesiące.

Na dziewięć dni po wejściu w życie zaostrzonych przepisów gorzowscy policjanci zatrzymali aż 7 kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek 25 maja w Łagodzinie i Motylewie. W pierwszym przypadku kierujący motorem suzuki rozpędził się do 108 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h czym pozbawił się możliwości dalszej jazdy na trzy miesiące. Drugi dotyczy kierującego mazdą, który na „50” jechał z prędkością 103 km/h .

- Dlatego warto uważać na drogach, nie tylko ze względu na możliwość utraty dokumentu obligującego do jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. W miastach w szczególności chodzi o pieszych i rowerzystów – podkreśla Maludy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości