Oszukał 52 osoby. Pójdzie siedzieć na 1,5 roku

12 maja 2015, 10:30, red
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Gorzowianin Łukasz Ch. przez dwa lata oszukał 52 osoby. Śledczy postawili mu tyle samo zarzutów – każdy z nich dotyczył innego przestępstwa. Straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 32 tys. zł. Dzisiaj zapał wyrok w tej sprawie.

 We wtorek 12 maja w sądzie okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie 27-letniego Łukasza Ch., któremu postawione 52 zarzuty – każdy za inne przestępstwo.

Od grudnia 2013 roku do września 2014 oszukał łącznie 52 osoby. Oszukiwanie ludzi polegało na oferowaniu do sprzedaży nowych telefonów komórkowych czy też konsoli do gier. Zazwyczaj atrakcyjna cena oscylująca w granicach kilkuset złotych była argumentem, który przyjmowali kupujący. Jednak zamawiany produkt nigdy do nich nie trafiał. W zależności od cierpliwości klientów, z dnia na dzień do policjantów w całym kraju docierały sygnały o niewywiązaniu się ze składanych deklaracji.

Ch. udało się zatrzymać pod koniec września 2014 roku. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gorzowie Wlkp. zapukali do drzwi lokalu zajmowanego przez 27-letniego gorzowianina. Ten obecnością policjantów był bardzo zaskoczony. W tej sprawie policjanci wnioskowali o areszt. Do materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych, bez większych problemów przychylił się Sąd. 3 października 2014 roku mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Na początku 2015 roku wyszedł z aresztu.

Dzisiaj sędzia Magdalena Kowalczyk zdecydowała, że Łukasz Ch. za 52 oszustwa, w których pokrzywdzeni byli oszukani na kwoty od 100 zł do 4,8 tys. zł spędzi zaledwie 1,5 roku w więzieniu. Gorzowianin działał na szkodę firm, biur podróży i osób prywatnych.

Skąd taki wyrok? Za oszustwa Ch. dostał 6 miesięcy, a później 1,5 roku. Sąd natomiast połączył te kary i 27-latek dostał półtora roku.  Jednak poczet kary zaliczono mu też tymczasowe aresztowanie od 30 września 2014 do 7 stycznia 2015

Dodatkowo Łukasz Ch. będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 2 tys. zł. Ponadto ma naprawić szkody, czyli zwrócić pieniądze wszystkim 52 oszukanym osobom, a jest to kwota ponad 32 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości