Wiadomości

Szalał na motocyklu. Został ukarany przez sąd [wideo]

9 maja 2015, 11:57, aw
fot. KWP
Na początku stycznia 29-letni gorzowianin postanowił wybrać się na przejażdżkę ulicami miasta. Jednak jego jazda okazała się zbyt niebezpieczna – zignorował dwa razy czerwone światło, wjechał na chodnik między ludzi oraz jechał na jednym kole. Jego sprawa trafiła do sądu, jest już wyrok.

W niedzielne popołudnie 4 stycznia gorzowscy policjanci jechali nieoznakowanym radiowozem ul. Podmiejską. W pewnym momencie zauważyli dwóch motocyklistów – w białym i czarnym kasku. Niestety jazda jednego z nich była niebezpieczna – mężczyzna w czarnym kasku jechał swoim motocyklem na jednym kole.

Tuż przez sygnalizacją świetlną przy rondzie Solidarności obaj motocykliści zatrzymali się, jednak kiedy mężczyzna w czarnym kasku zobaczył policjantów zaczął uciekać, pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze.

- Funkcjonariusze ruszyli za drogowym piratem. Motocyklista dwukrotnie zlekceważył czerwone światło, nie zatrzymał się do kontroli, wjechał na chodnik i przejechał przez przejścia dla pieszych obok znajdujących się tam osób – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

 Kierującego jednośladem nie udało się zatrzymać, ale policjanci kilkanaście minut później mieli już pierwsze ustalenia.

Nieodpowiedzialnym kierowcą motocykla okazał się 29-letni gorzowianin. Jednak mężczyzna nie chciał przyznać się do winy. – Twierdził, że swój pojazd użyczył osobie, która chciała go od nie go kupić – komentuje Jaroszewicz.

Oczywiście policjanci z gorzowskiej drogówki nie uwierzyli w taką historię, zebrali niezbędne dowody, a sprawę skierowali do sądu.

Pod koniec kwietnia zapadł wyrok. 29-latek musi zapłacić 5 tys. zł grzywny oraz pokryć koszty procesu. Ponadto dostał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości