PKP przyjazne rowerzystom

8 maja 2015, 13:47, aw
fot. materiały prasowe PKP PLK
Dobra wiadomość dla osób, które korzystają z roweru, aby dojechać na pociąg. Jeszcze w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontuje stojaki rowerowe przy stacjach m.in. w Gorzowie czy Bogdańcu.

- Słuchajcie jest ważna sprawa. Chcemy, aby każdy z Was wypowiedział się, przy których stacjach brakuje stojaków rowerowych. Jeśli uważacie, że przy Waszej stacji powinny znajdować się stojaki U-kształtne prosimy o komentarz. Pomysły przekażemy do odpowiedzialnego działu – taki wpis pojawił się 16 grudnia 2014 na oficjalnym profilu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pod postem pojawiły się setki komentarzy osób dojeżdżających do stacji kolejowej oraz lokalnych stowarzyszeń cyklistów. Dzięki głosom z Gorzowa i okolic, jeszcze w tym roku na naszych stacjach pojawią się stojaki rowerowe.

Po kilka nowych stojaków pojawi się na stacji: Gorzów Zieleniec i Gorzów Wieprzyce, a także w Bogdańcu, Nowinach Wielkich i Witnicy.

Będę one w kształcie odwróconej litery „U”. - Taki kształt najlepiej zabezpiecza rower przed kradzieżą. U-kształtny stojak pozwala przypiąć bezpiecznie cały pojazd w dowolnym miejscu ramy – zapewnia Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wszystko po to, aby osoby dojeżdżające rowerem na pociąg mogły bezpiecznie i bez obaw zostawić swój jednoślad przy stacji.

Takie stojaki rowerowe zostaną zamontowane w 300 lokalizacjach w całej Polsce, a ich szacunkowy koszt to około 500 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości