Wiadomości

Potrącił nastolatków na pasach i uciekł

7 maja 2015, 17:15, aw
fot. KWP
Za kierownicą audi, które potrąciło dwóch 16-latków na przejściu dla pieszych przy Czartoryskiego siedział 80-letni mężczyzna. Co gorsza kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, a przed policją tłumaczył się, że nie widział chłopców. Zostało mu zabrane prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd.

Dwóch kolegów wracało w środę po południu do domu. Kiedy tuż przed godziną 15 przechodzili przez przejście dla pieszych na ul. Czartoryskiego – zostali potrącone przez samochód. Kierowca audi nawet się nie zatrzymał tylko uciekł z miejsca zdarzenia.

- Kiedy dwóch 16-latków podeszło do przejścia dla pieszych, na prawym pasie zatrzymał się kierowca autobusy, aby ustąpić pierwszeństwa nastolatkom. Koledzy weszli na jezdnię i wtedy jadące lewym pasem audi wjechało w chłopców – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mężczyzna, który kierował audi nawet się nie zatrzymał, aby sprawdzić czy nastolatkom się nic nie stało – od razu uciekł z miejsca zdarzenia.

Policja o całej sytuacji została powiadomiona przez jednego z 16-latków. Na szczęście żaden z potrąconych nie doznał poważniejszych obrażeń – skończyło się na paru otarciach oraz potłuczeniu.

Patrol policji od razu ruszył na miasto w poszukiwaniu audi. Udało się je zatrzymać w innej części Gorzowa.

Po zatrzymaniu auta okazało się, że kierującym jest 80-letni gorzowianin. - Twierdził, że nie widział pieszych, ale przyznał się do potrącenia. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu. Z uwagi na niewielkie obrażenia nastolatków, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie – komentuje Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości