Zapomniane i zaniedbane. Takie są gorzowskie podwórka

5 maja 2015, 11:12, aw
fot. Anna Warchoł
Od wielu lat toczą się dyskusje na temat zagospodarowania kwartałów podwórek w centrum miasta. Jednak do tej pory nic w tej sprawie nie zrobiono. Dlatego też do tego problemu wraca Jan Kaczanowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Przestronny parking dla 40 samochodów, plac zabaw, dużo zieleni i monitoring – tak miało wyglądać jedno z podwórek w obrębie ulic: Mieszka I–Mickiewicza–Krasińskiego–Dąbrowskiego. Miało, bo tak zapowiadała poprzednia władza, zresztą robiła to od 2006 roku, ale za zapewnieniach i wielkich planach się skończyło.

Do problemu wraca Jan Kaczanowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta, który przypomina, że temat podwórek. – Jest to bardzo ważny i zaniedbany temat, który dotyczy odpowiedniego uporządkowania oraz zagospodarowania kwartałów gorzowskich podwórek – twierdzi Kaczanowski.

A jakie podwórka jeszcze chodzi? Oprócz wymienionego wyżej, jeszcze o to w kwartale ulicy Wodnej-Spichowej-Łazienki-Łużyckiej oraz 30-go Stycznia–Armii Polskiej–Krzywoustego–Chrobrego. A także przy Mieszka I–Słowackiego– Dąbrowskiego–Mickiewicza, jak również Borowskiego-Kosynierów Gdyńskich-Łokietka-Dąbrowskiego.

- Problem tych podwórek jest zauważalny przy zwykłym niedzielnym spacerze. Mimo próby podjęcia tego tematu w 2013 roku  władze miasta nie potrafią podjąć konkretnych działań w tej kwestii.       Dlatego też mieszkańcy oczekują jednoznacznej reakcji, która udowodni, że miastu zależy na bezpieczeństwie, właściwych warunkach do wypoczynku i normalnego życia mieszkańców – podkreśla Kaczanowski.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta przekonuje, że wystarczy naprawdę niewiele. A zaniedbane i zapomniane podwórka można by było ożywić wpisując je do programu rewitalizacji śródmieścia.

A w tych miejscach oprócz, ładnych ławek, zieleni czy placów zabaw potrzebna jest przede wszystkim kanalizacja do odprowadzania wód opadowych, oświetlenie oraz utwardzenie nawierzchni.

- Dlatego też zwracam się z prośbą do pana prezydenta o przedstawienie koncepcji zagospodarowania kwartałów podwórek gorzowskich – komentuje Jan Kaczanowski.

Fotoreportaż


1/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

1/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

2/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

2/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

3/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

3/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

4/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

4/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

5/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

5/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

6/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

6/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

7/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

7/7 Zaniedbane gorzowskie podwórka

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości