• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

"Nadęty" imprezowy tramwaj

4 maja 2015, 17:05, aw
fot. archiwum
We wtorek na ulice Gorzowa wyjedzie imprezowy tramwaj, a z wnętrza pojazdu będzie rozbrzmiewać muzyka na orkiestry dęte.

Do IX Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych Alte Kameraden pozostało jeszcze kilka dni, ale aby zachęcić gorzowian do uczestniczenia w tej niezwykłej imprezie – Miejskie Centrum Kultury wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji zaprasza do podróży „nadętym” tramwajem.

O co chodzi? O specjalny imprezowy tramwaj, który we wtorek 5 maja o godz. 11.59 wyjedzie na tory. Każdy, kto wsiądzie to tego tramwaju będzie miał okazję do posłuchania muzyki na orkiestry dęte.

Tramwaj będzie kursował według następującego rozkładu jazdy:

- odjazdy z p. Wieprzyce jako L.1 w kier. Silwana: 11.59,

- odjazdy z p. Silwana jako L. 3 w kier. Piaski: 12.40, 14.10,

- odjazdy z p. Piaski jako L. 3 w kier. Silwana: 13.25, 14.55,

- odjazdy z p. Silwana jako L.1 w kier. Wieprzyce: 15.25.

Alte Kameraden po raz dziewiąty

Święto orkiestr dętych odbędzie się po raz dziewiąty w Gorzowie. W dniach 9-10 maja do naszego miasta zjadą orkiestry z różnych krajów.

W sobotę 9 maja od godz. 14.30 będą odbywały się koncert, a o godz. 16 na Starym Rynku odbędzie się oficjalne otwarcie  IX Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych Alte Kameraden. Tuż po nim na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Chrobrego odbędzie się pokaz musztry paradnej. Na zakończenie dnia o godz. 19 na Bulwarze Wschodnim odbędzie się koncert Big Bandu.

Natomiast w niedzielę 10 maja o godz. 11.30 na Starym Rynku odbedzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drezdenka, a o godz. 14 na Bulwarze Zachodnim odbędą się koncerty orkiestr.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości