• Pojutrze 18°/9°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.

Gorzowianka ze złotem mistrzostw Europy

4 maja 2015, 15:55, red
Karolina Naja, zawodniczka AZS AWF Gorzów razem z Beatą Mikołajaczyk zdobyła w miniony weekend trzy medale podczas mistrzostw Europy seniorów w kajakarstwie, które odbywały się w czeskich Racicach.

Biało-czerwona dwójka w kajakarstwie – Karolina Naja i Beata Mikołajczyk przygotowują się do sierpniowych mistrzostw świata w Mediolanie. Od tego jak zaprezentują się we Włoszech, będzie zależało czy zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. Warto podkreślić, że trzy lata temu w Londynie Naja razem z Mikołajczyk zdobyła brązowy medal konkurencji K-2 500 m.

A każde występy pań są przygotowaniem do sierpniowych startów. Tak też było w miniony weekend w czeskich Racicach, gdzie odbyły się mistrzostwa Europy seniorów w kajakarstwie.  25-letnia zawodniczka AZS AWF Gorzów razem z 30-letnią koleżanką z UKS Kopernik Bydgoszcz zdobyły trzy medale.

Ten najważniejszy – złoty panie zdobyły na dystansie 500 m. Srebro wywalczyły w K2 na 200 m i K2 na 1000 m.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej Wiadomości z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com