Wiadomości

Alkohol i brawura. Policja podsumowała majowy weekend

4 maja 2015, 12:43, aw
fot. Anna Warchoł
Gorzowscy policjanci podsumowali właśnie działania pod nazwą „Majowy weekend”. Na drogach powiatu gorzowskiego doszło do 22 kolizji, a 13 osób wsiadło za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

Przez cztery dni na drogach powiatu gorzowskiego, jak i całego województwa lubuskiego pojawiły się wzmożone kontrole policji. – Tegoroczne działania rozpoczęły się już w czwartek 30 kwietnia. Tego dnia popołudniu, ruch w regionie z godziny na godzinę ulegał natężeniu. Wielu chciało ten czas spędzić w nadmorskich czy górskich kurortach wykorzystując jak najwięcej wolnego czasu – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

A jak było na drogach powiatu gorzowskiego? W miarę bezpiecznie, ponieważ doszło do 22 kolizji. Jedną z nich było zderzenie dwóch aut na drodze krajowej nr 22 na wyjeździe z Różanek w kierunku Strzelec.

Do zderzenia volkswagena sharana i peugeota doszło w niedzielę 3 maja tuż przed godz. 16. Z relacji świadków wynikało, że starszy mężczyzna kierujący czerwony peugotem chciał wyjechać z parkingu leśnego, nie spojrzał w lewą stronę i nie zauważył jadącego główną drogą volkswagena. Chociaż siła uderzenia była mocna i auta zatrzymały się kilkanaście metrów od siebie, to żadnemu z kierujących, jak i pasażerów nic się nie stało.

Do kolizji dochodziło najczęściej z brawury i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, a piękna pogoda „zachęcała” tylko do naciśnięcia pedału gazu i myśli „przecież zdążę przed nim wyjechać”.

Pijani kierowcy

Pomimo licznych apeli o trzeźwość, policjanci wciąż zatrzymują kierowców pod wpływem alkoholu. Tylko przez weekend na drogach powiatu gorzowskiego za kierownicę wsiadło 13 nietrzeźwych osób. W całym województwie było ich aż 45.

- Wszyscy stracili prawa jazdy, a ich sprawami zajmą się sądy – podkreśla Maludy. - Tegoroczny weekend majowy w porównaniu z tymi z minionych lat można podsumować jako bezpieczny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości