Wiadomości

Alkohol i brawura. Policja podsumowała majowy weekend

4 maja 2015, 12:43, aw
fot. Anna Warchoł
Gorzowscy policjanci podsumowali właśnie działania pod nazwą „Majowy weekend”. Na drogach powiatu gorzowskiego doszło do 22 kolizji, a 13 osób wsiadło za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

Przez cztery dni na drogach powiatu gorzowskiego, jak i całego województwa lubuskiego pojawiły się wzmożone kontrole policji. – Tegoroczne działania rozpoczęły się już w czwartek 30 kwietnia. Tego dnia popołudniu, ruch w regionie z godziny na godzinę ulegał natężeniu. Wielu chciało ten czas spędzić w nadmorskich czy górskich kurortach wykorzystując jak najwięcej wolnego czasu – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

A jak było na drogach powiatu gorzowskiego? W miarę bezpiecznie, ponieważ doszło do 22 kolizji. Jedną z nich było zderzenie dwóch aut na drodze krajowej nr 22 na wyjeździe z Różanek w kierunku Strzelec.

Do zderzenia volkswagena sharana i peugeota doszło w niedzielę 3 maja tuż przed godz. 16. Z relacji świadków wynikało, że starszy mężczyzna kierujący czerwony peugotem chciał wyjechać z parkingu leśnego, nie spojrzał w lewą stronę i nie zauważył jadącego główną drogą volkswagena. Chociaż siła uderzenia była mocna i auta zatrzymały się kilkanaście metrów od siebie, to żadnemu z kierujących, jak i pasażerów nic się nie stało.

Do kolizji dochodziło najczęściej z brawury i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, a piękna pogoda „zachęcała” tylko do naciśnięcia pedału gazu i myśli „przecież zdążę przed nim wyjechać”.

Pijani kierowcy

Pomimo licznych apeli o trzeźwość, policjanci wciąż zatrzymują kierowców pod wpływem alkoholu. Tylko przez weekend na drogach powiatu gorzowskiego za kierownicę wsiadło 13 nietrzeźwych osób. W całym województwie było ich aż 45.

- Wszyscy stracili prawa jazdy, a ich sprawami zajmą się sądy – podkreśla Maludy. - Tegoroczny weekend majowy w porównaniu z tymi z minionych lat można podsumować jako bezpieczny

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości