Wiadomości

Fontanny tryskają już wodą

1 maja 2015, 13:40, red
fot. Marcin Kluwak
Gorzowskie fontanny ponownie trysnęły wodą. Podczas zimowej przerwy przeszły przegląd i teraz mogą ponownie cieszyć oczy mieszkańców.

W naszym mieście funkcjonuje 8 fontann. Tegoroczny sezon rozpoczął się dla nich 1 maja, a zakończy 30 września. Każda z nich będzie działała w różnych godzinach.

I tak woda z fontanny w parku Górczyńskim będzie tryskać w maju i wrześniu w godz. 11-23, a przez czerwiec, lipiec i sierpień od godz. 10 do północy. Natomiast fontanna na Starym rynku codziennie w godz. 9-23, w parku Kopernika od godz. 11 do 21.

Z kolei fontanna w Parku Wiosny Ludów, fontanna pływająca w Parku Wiosny Ludów, fontanna na skwerze przy ul. Jagiełły, fontanna przy Pałacu Ślubów oraz fontanna na Placu Grunwaldzkim będą działać od poniedziałku do piątku w godz. 11-21, a w soboty i niedziele od godz. 10 do 22.

Wszystkie fontanny przeszły przegląd, który zakończył się 10 kwietnia. Koszt przeglądu wyniósł 2,9 tys. zł. Przez czas obowiązywania umowy operatorzy fontann dbają  o czystość obiektów i utrzymanie w należytym stanie porządkowym oraz technicznym.

A co zrobiono w ramach bieżącej naprawy? - Przede wszystkim cząstkowy remont nawierzchni w niecce fontanny w parku Kopernika, montaż odkamienionych zaworów Vario Switch z wymianą uszczelek na fontannie  w parku Górczyńskim, montaż wyremontowanych koszy filtracyjnych w zbiorniku wody obiegowej  na fontannie w parku Górczyńskim – wylicza Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Fontanny na Warcie

Na rzekę również wróci 6 pływających fontann, które są umieszczone po obu stronach mostu Staromiejskiego. Wszystkie przeszły też przegląd techniczny.

Będą funkcjonowały codziennie od godz. 9 do północy – od 1 maja aż do końca września. Ich uruchomienie uzależnione jest od poziomu  stanu „wody średniej”  na Warcie i musi wynieść poniżej 350 cm. Obecnie stan wody na rzece wynosi 250 cm.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości