Fontanny tryskają już wodą

1 maja 2015, 13:40, red
fot. Marcin Kluwak
Gorzowskie fontanny ponownie trysnęły wodą. Podczas zimowej przerwy przeszły przegląd i teraz mogą ponownie cieszyć oczy mieszkańców.

W naszym mieście funkcjonuje 8 fontann. Tegoroczny sezon rozpoczął się dla nich 1 maja, a zakończy 30 września. Każda z nich będzie działała w różnych godzinach.

I tak woda z fontanny w parku Górczyńskim będzie tryskać w maju i wrześniu w godz. 11-23, a przez czerwiec, lipiec i sierpień od godz. 10 do północy. Natomiast fontanna na Starym rynku codziennie w godz. 9-23, w parku Kopernika od godz. 11 do 21.

Z kolei fontanna w Parku Wiosny Ludów, fontanna pływająca w Parku Wiosny Ludów, fontanna na skwerze przy ul. Jagiełły, fontanna przy Pałacu Ślubów oraz fontanna na Placu Grunwaldzkim będą działać od poniedziałku do piątku w godz. 11-21, a w soboty i niedziele od godz. 10 do 22.

Wszystkie fontanny przeszły przegląd, który zakończył się 10 kwietnia. Koszt przeglądu wyniósł 2,9 tys. zł. Przez czas obowiązywania umowy operatorzy fontann dbają  o czystość obiektów i utrzymanie w należytym stanie porządkowym oraz technicznym.

A co zrobiono w ramach bieżącej naprawy? - Przede wszystkim cząstkowy remont nawierzchni w niecce fontanny w parku Kopernika, montaż odkamienionych zaworów Vario Switch z wymianą uszczelek na fontannie  w parku Górczyńskim, montaż wyremontowanych koszy filtracyjnych w zbiorniku wody obiegowej  na fontannie w parku Górczyńskim – wylicza Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Fontanny na Warcie

Na rzekę również wróci 6 pływających fontann, które są umieszczone po obu stronach mostu Staromiejskiego. Wszystkie przeszły też przegląd techniczny.

Będą funkcjonowały codziennie od godz. 9 do północy – od 1 maja aż do końca września. Ich uruchomienie uzależnione jest od poziomu  stanu „wody średniej”  na Warcie i musi wynieść poniżej 350 cm. Obecnie stan wody na rzece wynosi 250 cm.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości