Wiadomości

Poznaj zespół ds. budżetu obywatelskiego

30 kwietnia 2015, 16:47, aw
fot. Anna Warchoł
Oprócz urzędników - dziesięciu gorzowian, którzy weszli w skład specjalnie powołanego zespołu będzie miało wpływ na to, jak będzie wyglądał regulamin budżetu obywatelskiego na kolejne lata.

Budżet obywatelski, to w naszym mieście wciąż nowość. Do tej pory odbyły się trzy edycje i niestety, przy każdej z nich występowały problemy. Na przykład przy głosowaniu w ostatnim rozdaniu miejskich pieniędzy na obywatelskie inwestycje największe kontrowersje wzbudzał brak numeru PESEL na karcie do głosowania, co sprawiało trudności z weryfikacją głosów.

Dlatego też władze Gorzowa, aby udoskonalić regulamin budżetu obywatelskiego na kolejne lata postanowiły powołać specjalny zespół ds. budżetu obywatelskiego, który zajmie się stworzeniem nowych, lepszych reguł. Chętne osoby mogły zgłaszać się do poniedziałku 27 kwietnia. Odzew wśród gorzowian był spory.

„Dziesięciu wspaniałych”

Spośród przedstawicieli organizacji pozarządowych, które zgłosiły się do prac nad nowym budżetem obywatelskim w skład nowego zespołu będą wchodzić: Beata Piwowarska z Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Piotr Steblin-Kamiński ze Stowarzyszenia Widzów Gorzowskiego Teatru, Teresa Kaczmarek ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, Bożena Borowska z Klubu Turystyki Pieszej „Nasza Chata” oraz Arkadiusz Krajewski z Klubu Sportowego ADMIRA.

Natomiast o to, kto z mieszkańców będzie członkiem zespołu ds. budżetu obywatelskiego zdecydowało losowanie – chętnych było aż 20 gorzowian.

Ostatecznie będą to: Lucyna Kandel-Feliczak, Michał Potyraj, Piotr Czerniawski, Józef Ankutowicz i Paweł Chudzik. W zespole znajdą się także przedstawiciele Rady Miasta oraz Urzędu Miasta.

Szczegółowy skład zespołu, a także harmonogram posiedzeń znajdą się w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Gorzowa, które zostanie wydane na początku maja.

Nowy regulamin zostanie wprowadzony od 2016 roku i będzie dotyczył przeprowadzenia procedury budżetu obywatelskiego na rok 2017


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości