Majówkowy rozkład jazdy. Sprawdź co się dzieje nie tylko w mieście

29 kwietnia 2015, 11:15, Anna Warchoł
fot. Bartosz Zakrzewski/archwum
Długi majowy weekend już za pasem. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłów, jak spędzić ten wolny czas zarówno w Gorzowie, jak i w okolicy. A jest w czym wybierać.

Gorzów Wielkopolski

1 maja

godz. 12 - "Żaby na traktory" -  Koło Gospodyń Miejskich i nieformalna grupa Z szydełkiem na słońce wraz z prezeską Żabą zapraszają na happeningowy pochód 1-majowy. Wymagane kolorowe stroje oraz przybory do dziergania, szydełkowania etc. Uczestnicy mają również przygotować kolorowe transparenty z optymistycznymi i niepolitycznymi hasłami.

3 maja
"Bogdan - Pociągiem retro na majówkę:". Podobnie jak w trakcie corocznej Parady Parowozów odbywającej się w Wolsztynie w pierwszy weekend maja - także mieszkańcy Gorzowa będą mieli okazję do skorzystania z ciekawego przejazdu pociągiem specjalnym. Skład będzie ciągnięty lokomotywą parową Ol49 z wolsztyńskiej parowozowni. 
Pociąg Bogdan wyjedzie o godz. 13.45 z Gorzowa, do Bogdańca dotrze o godz. 14 i w drogę powrotną do Gorzowa wyruszy o godz. 14.45

Uroczystości oficjalne
godz. 10:30 Msza Św. w Intencji Ojczyzny
godz. 11:40 Przejście Kompanii Honorowych i Pocztów Sztandarowych na Stary Rynek
godz. 11:50 Hymn Polski i Podniesienie Flagi Narodowej - wystąpienia, wręczenie odznaczeń, Salwa Honorowa, Apel Pamięci
godz. 14 - Rodzinny Spacer Rowerowy. Start z Bulwaru Zachodniego

Piknik rodzinny w parku Wiosny Ludów:
godz. 14:00 Kraków Street Band
godz. 14:30 Teatr: Laboratorium nie z tej ziemi
godz. 15:00 Kraków Street Band
godz. 15:30 Występ zespołu "Buziaki"
godz. 16:00 Kraków Street Band
godz. 16:30 Teatr: Laboratorium nie z tej ziemi
godz.17:00 Kraków Street Band
godz.17:30 Teatr: Laboratorium nie z tej ziemi

Dla osób, które mają możliwości i chęci wyjechania z miasta, mogą się wybrać na ciekawe imprezy, nie przejeżdżając przy tym wielu kilometrów.

Boryszyn
1 maja Międzyrzecki Rejon Umocniony, Pętla Boryszyńska. O godz. 12 wystartuje trzecia edycja radjdu "Wrak Race". Pojawi się ponad 20 drużyn.
Warunkiem udziału w zawodach jest poruszanie się autem o wartosci poniżej 1 tys. zł. Samochód musi mieć sprawne pasy i hamulce. Organizatorzy zachęcają do dekoracji auta i przyczepiania gadżetów. Na czym polega sam wyścig? Najwazniejsze jest to, aby dojechać do mety. Każdy przejazd eliminacyjny trwa 15 minut, Bieg finałowy trwa 20min. W tym czasie zawodnik musi pokonać jak największą liczbę okrążeń toru. Jeśli Auto zaniemoże/ulegnie awarii/zostanie rozbite podczas wyścigu na torze, kierowca musi niezwłocznie je opuścić i czekać aż do zakończenia się danego przejazdu by móc je zaholować do punktu serwisowego. 
W Naturalnym Eliminatorze biorą udział pojazdy które ocalały w wyścigu i nadają się do dalszej jazdy po torze. Wygrywa pojazd, który pokona wszystkich przeciwników i dojedzie o własnych siłach do mety.

Strzelce Krajeńskie
1 maja
godz. 9.45-11 - Akcja Polska Biega "Biegnij z Biało-Czerwoną", czyli bieg rekreacyjny ulicami miasta (Rynek Miejski, ul. Ludowa, Południowa, Brygady Saperów, Ludowa, Rynek Miejski). Na uczestników czekają nagrody.
godz. 11 - Agencja artystyczna "Niezależni" - "New Generation Vibe" na platnach nad jeziorem Górnym
godz. 11-12.30 - Otwarte Miastrzostwa Strzelec Krajeńskich w biegach ulicznych "Piątka na Rynku". Biegacze będą mieli do pokonania dystans 5 kilometrów.
godz. 12.30-15 - Majówka na Orliku, czyli turniej sportowy dla szkół podstawowych w piłkę nożna i unihokeja.
godz. 16-19 - Wieczorny turniej piłki nożnej na orliku dla zakładw pracy.

2 maja
godz. 15 - Piknik Majowy - festyn szantowy na plantach przy jeziorze Górnym. W programie XIV Dziecięcy Festiwal Piosenki Żeglarskiej, występy artystyczne, dmuchańce, pokazy ratownictwa wodnego, kajaki i żaglówki.
godz. 17 - Mecz piłki nożnej o mistrzowstwo IV Ligi na stadionie miejskim

3 maja
godz. 10.30 - msza św. w intencji ojczyzny.
godz. 11 - Występy na plantach nad jeziorem - "Złoty wiek polskiej piosenki"
godz. 17 - koncert z okazji Święta Kostytucji 3 Maja w sali widowiskowej SOK

Kostrzyn
3 maja w godz. 16-19 Rodzinny Piknik w Parku Miejskim.
Wielkie grillowanie. Odbędzie się również konkurs na najepszy pikinik rodzinny na kocach. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Na scenie zagrają: Kostrzyńska Orkiestra Dęta oraz zespół Effec-M, Będą także zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych i niespodzianki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->