Kibice z Gorzowa zatrzymani w Grudziądzu!

28 kwietnia 2015, 16:33, Marcin Kluwak
10 osób zostało zatrzymanych przez grudziądzkich policjantów. To kibice z Gorzowa, który w niedzielny wieczór, na stadionie przy Hallera odpalili race. Wśród nich był jeden nieletni.

Zatrzymani przez grudziądzkich policjantów pseudokibice usłyszeli zarzuty posiadania środków pirotechnicznych. Wśród wskazanych przez służby porządkowe osób podejrzewanych był nieletni, który ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem – wyjaśnia Marzena Solochewicz-Kostrzewska, oficer prasowy KMP w Grudziądzu. Mundurowi nadal analizują nagrania z monitoringu, dlatego nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do zdarzenia doszło podczas meczu żużlowego, który odbył się w niedzielę (26.04.15) na stadionie w Grudziądzu. Część kibiców z Gorzowa wniosła i odpaliła race świetlne. Po zakończonym meczu służby porządkowe wskazały policjantom 10 osób, które podejrzewały o ten czyn. Wśród nich była jeden nieletni. Pozostali mężczyźni w wieku od 17 do 25 lat zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

- Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił im na przedstawienie zarzutów posiadania środków pirotechnicznych. Funkcjonariusze analizują zebrany monitoring, celem wyjaśniania dalszych okoliczności zdarzenia – dodaje Marzena Solochewicz-Kostrzewska. Według miejscowej policji, niewykluczone są więc dalsze zatrzymania. Materiały dotyczące nieletniego pseudokibica zostały już przesłane do sądu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości