Wiadomości

Dziura na dziurze przy Chopina

25 kwietnia 2015, 13:35, aw
fot. Anna Warchoł
O tym, że wiele dróg w Gorzowie wymaga remontu nie trzeba mówić, jednak Ludzie dla Miasta zauważają też problem parkingu przy ul. Chopina 52, który jest w fatalnym stanie.

Radni z klubu Ludzie dla Miasta zwrócili się do prezydenta Gorzowa z wnioskiem o dokonanie naprawy placu parkingowego przy ul. Chopina 52. Z tego parkingu korzystają nie tylko studenci i pracownicy PWSZ, ale również  petenci i pracownicy Sądu Rejonowego, sportowcy którzy przyjeżdżają na halę sportową oraz wielu gości z całej Polski, Niemiec, Holandii czy Ukrainy.

Dlatego też Ludzie dla Miasta zwracają uwagę na to, w jakim stanie jest parking.  Dziś kierowcy zmuszeni są omijać wjazd, by nie uszkodzić sobie zawieszania pojazdów. A na całym placu jest mnóstwo dziur i trzeba uważać, aby w nie wjechać.

- To miejsce stanowi wyjątkowo niechlubną wizytówkę zarówno miasta, jak i uczelni – podkreślą radni LdM.

Aby częściowo naprawić uszkodzoną nawierzchnię parkingu i wjazdy – jest to około 300 m. kw. ubytków – trzeba około 45 tys. zł, a takiej kwoty miasto nie ma.

- W ramach środków finansowych zaplanowanych w roku bieżącym na remont ciągów pieszych i jezdnych poza pasami drogowymi, realizacja opisanego zadania nie jest w obecnej chwili możliwa – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Jednakże przedmiotowe zadanie jest ujęte w planie potrzeb remontowych i na bieżąco będzie analizowana możliwość zabezpieczenia dodatkowych środków na jego przeprowadzenie.

Tak może być m.in. kiedy pojawią się oszczędności po rozstrzygniętych postępowaniach przetargowych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości