Wiadomości

Happening z klepsydrami?

24 kwietnia 2015, 09:23, aw
fot. Młodzież Wszechpolska
Młodzież Wszechpolska z Gorzowa w czwartkowe popołudnie zorganizowała happening, którym chciała zwrócić uwagę mieszkańców na problemy centrum miasta.

Znicze i klepsydry pojawiły się w czwartkowe popołudnie 23 kwietnia przez 15 pustymi lokalami w centrum miasta. W ten sposób Młodzież Wszechpolska chciała upamiętnić te kilkanaście upadłych przedsiębiorstw.

- Zapewne każdy wie, że miasto Gorzów od dłuższego czasu umiera i w centrum można spotkać praktycznie tylko banki, całe zagłębie aptek i lokale do wynajęcia – podkreślają młodzieżowcy.

Młodzież Wszechpolska zwraca uwagę na problem upadku wielu kultowych miejsc w Gorzowie, które znał każdy mieszkaniec, takich jak np. Cepelia, które zostały zamknięte na rzecz dwóch galerii handlowych.

Ponadto tak wiele osiedlowych sklepów znajduje się na skraju bankructwa lub już upadło na rzecz zagranicznych marketów, w których kupowanie tylko pozornie jest tańsze.

- Tym prostym happeningiem chcemy zwrócić uwagę gorzowian na ten problem, który na szczęście coraz więcej osób zauważa i przypomnieć, że Gorzów staje się cmentarzyskiem upadłych przedsiębiorstw między innymi przez nasze codzienne wybory – komentuje Młodzież Wszechpolska z Gorzowa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości