Rowerzyści też będą mieli swoje rozpoczęcie sezonu

17 kwietnia 2015, 17:38, aw
fot. Marcin Kluwak
Na dworze coraz cieplej, więc z każdym dniem na ulicach Gorzowa pojawia się coraz większa liczba rowerzystów. Dlatego też w piątek 24 kwietnia cykliści przejadą tłumnie przez miasto, aby pokazać, że oni też wrócili na drogi.

A jak wynika z policyjnych statystyk, wypadki z udziałem rowerzystów są niestety wciąż częstymi zdarzeniami na gorzowskich drogach.

Tylko w 2014 roku na terenie miasta odnotowano 35 kolizji i 6 wypadków, w których brali udział cykliści – w tym 16 z winy rowerzystów. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale 7 osób zostało rannych.

Czarnym punktem na rowerowej mapie Gorzowa jest rondo Górczyńskie, to tam w minionym roku najczęściej dochodziło do zdarzeń z udziałem rowerzystów – cztery zdarzenia.

Masa rowerów

Rowerzyści w Gorzowie nie mają łatwego życia. Ścieżki rowerowe, jeżeli już są to jest ich zbyt mało lub są w kiepskim stanie. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że wszystkie drogi które będę od tego roku przebudowywane mają w planach ścieżki rowerowe. Tak będzie np. w przypadku ul. Dobrej.

A jak wiadomo do tego długa droga. Dlatego też, aby czuć się swobodnie na ulicy, warto wziąć udział w pierwszej w tym roku „Wielkiej Wiosennej Masie Rowerowej”, której organizatorami jest oczywiście stowarzyszenie Rowerowy Gorzów.

Tłumny przejazd cyklistów przez miasto ma przede wszystkim promować turystykę rowerową oraz codzienne korzystanie z rowerów.

Start w piątek 24 kwietnia o godz. 18 ze Starego Rynku. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans niespełna 14 kilometrów i ruszą przede wszystkim na Zawarcie.

Trasa przejazdu będzie wiodła ul. Sikorskiego, Herberta, Spichrzową, Chrobrego, przez most Staromiejski, ul. Grobla, Kobylogórską, Zagrodową, Wschodnią i Zachodnią. Następnie rowerzyści przejadą ponownie ul. Zagrodową, Kobylogórską, Wiatraczną, Koniawską, Mazowiecką, Wawrzyniaka, Fabryczną i Budowlanych. Później ruszą w kierunku ul. Kwiatowej, Jaworowej, Lipowej, Sielskiej, Spokojnej, Śląskiej, Wawrzyniaka i Fabrycznej. A następnie przez most Staromiejski, ul. Spichrzową, Garbary, Sikorskiego. Meta oczywiście na Starym Rynku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości