Wiadomości

Rowerzyści też będą mieli swoje rozpoczęcie sezonu

17 kwietnia 2015, 17:38, aw
fot. Marcin Kluwak
Na dworze coraz cieplej, więc z każdym dniem na ulicach Gorzowa pojawia się coraz większa liczba rowerzystów. Dlatego też w piątek 24 kwietnia cykliści przejadą tłumnie przez miasto, aby pokazać, że oni też wrócili na drogi.

A jak wynika z policyjnych statystyk, wypadki z udziałem rowerzystów są niestety wciąż częstymi zdarzeniami na gorzowskich drogach.

Tylko w 2014 roku na terenie miasta odnotowano 35 kolizji i 6 wypadków, w których brali udział cykliści – w tym 16 z winy rowerzystów. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale 7 osób zostało rannych.

Czarnym punktem na rowerowej mapie Gorzowa jest rondo Górczyńskie, to tam w minionym roku najczęściej dochodziło do zdarzeń z udziałem rowerzystów – cztery zdarzenia.

Masa rowerów

Rowerzyści w Gorzowie nie mają łatwego życia. Ścieżki rowerowe, jeżeli już są to jest ich zbyt mało lub są w kiepskim stanie. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że wszystkie drogi które będę od tego roku przebudowywane mają w planach ścieżki rowerowe. Tak będzie np. w przypadku ul. Dobrej.

A jak wiadomo do tego długa droga. Dlatego też, aby czuć się swobodnie na ulicy, warto wziąć udział w pierwszej w tym roku „Wielkiej Wiosennej Masie Rowerowej”, której organizatorami jest oczywiście stowarzyszenie Rowerowy Gorzów.

Tłumny przejazd cyklistów przez miasto ma przede wszystkim promować turystykę rowerową oraz codzienne korzystanie z rowerów.

Start w piątek 24 kwietnia o godz. 18 ze Starego Rynku. Rowerzyści będą mieli do pokonania dystans niespełna 14 kilometrów i ruszą przede wszystkim na Zawarcie.

Trasa przejazdu będzie wiodła ul. Sikorskiego, Herberta, Spichrzową, Chrobrego, przez most Staromiejski, ul. Grobla, Kobylogórską, Zagrodową, Wschodnią i Zachodnią. Następnie rowerzyści przejadą ponownie ul. Zagrodową, Kobylogórską, Wiatraczną, Koniawską, Mazowiecką, Wawrzyniaka, Fabryczną i Budowlanych. Później ruszą w kierunku ul. Kwiatowej, Jaworowej, Lipowej, Sielskiej, Spokojnej, Śląskiej, Wawrzyniaka i Fabrycznej. A następnie przez most Staromiejski, ul. Spichrzową, Garbary, Sikorskiego. Meta oczywiście na Starym Rynku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości