• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzowianie wydeptali sobie pasy

8 kwietnia 2015, 15:49, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
W czwartek 9 kwietnia ruszą prace związane z wyznaczeniem przejścia dla pieszych przy ul. Przemysłowej pomiędzy Biedronką, a Nova Park. Poprawni to znacznie bezpieczeństwo, bo w tym miejscu nielegalnie przechodzi codziennie kilkaset osób.

Na początku roku była interpelacja w tej sprawie i zapewnienia ze strony miasta, że jeszcze przed wakacjami zakończą się prace związane z wyznaczeniem nowego przejścia dla pieszych przy ul. Przemysłowej. A wszystko za sprawą mieszkańców, którzy zamiast iść przez pasy przy rondzie św. Jerzego – wydeptali sobie ścieżkę od Nova Park do Biedronki przechodzą przez jezdnię, w miejscu gdzie jest to niedozwolone.

Ludziom po prostu nie chce się iść te kilkadziesiąt metrów dalej i skracają sobie drogę, często wchodząc prosto przed maski samochodów w godzinach szczytu.

Teraz wiemy, że wszystko uda się zrobić znacznie szybciej. Pierwsze prace ruszą już w czwartek 9 kwietnia. - Prace budowlane, czyli obniżenie krawężników ulicznych na przejściu dla pieszych i regulacja wysokościowa chodników wykonywane będą przy zawężeniu jezdni ulicy Przemysłowej z jednoczesnym zamknięciem chodnika dla pieszych. Zadanie realizowane będzie dwuetapowo tak, by zawsze po jednej stronie drogi dostępny dla przechodniów był chodnik – informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Roboty potrwają do piątku 10 kwietnia. Po zakończeniu tych prac wykonane zostanie oznakowanie poziome jezdni.

A co z „zebrą” przy rondzie? – Nie zamierzamy likwidować tego przejścia dla pieszych. Zostanie ono na swoim miejscu i na pewno nie będzie to przeszkadzać, że kilkadziesiąt metrów dalej powstanie nowe – podkreśla Krajczyński.

Jednak nowe pasy to nie jedyne zmiany. Przeprogramowanie czeka sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z Mechaniczną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

1/12

2/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

2/12

3/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

3/12

4/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

4/12

5/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

5/12

6/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

6/12

7/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

7/12

8/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

8/12

9/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

9/12

10/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

10/12

11/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

11/12

12/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

12/12

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości