11 pijanych kierowców i 125 mandatów. Takie były święta

7 kwietnia 2015, 13:02, aw
fot. KWP
Wielkanoc na drogach powiatu gorzowskiego minęła nadzwyczaj spokojnie. Nie było żadnych wypadków, rannych czy też ofiar. Doszło natomiast do 22 kolizji, a policjanci zatrzymali jedenastu kierujących pod wpływem alkoholu.

- Podczas działań „Wielkanoc” ponad 270 mundurowych pełniło służbę na drogach powiatu. Duża liczba policyjnych patroli widoczna była na głównych ulicach. Choć apeli o bezpieczną jazdę było bez liku, to zawsze wśród zmotoryzowanych znajdują się tacy, którzy zbyt pewnie czują się za kółkiem – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu gorzowskiego nie doszło do żadnego wypadku, nikt nie został ranny, nie było też ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali natomiast 22 kolizje drogowe.

- Mimo licznych apeli, 11 kierowców zdecydowało się złamać najważniejszą zasadę bezpieczeństwa, siadają za kierownice na „podwójnym gazie” – mówi Maludy.

Ponadto policjanci wystawili 125 mandatów karnych. W siedmiu przypadkach skierowało sprawę do sądu oraz siedmiu kierowców straciło swoje prawo jazdy za stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości