Po pijaku za kierownicę. Rekordzista miał 2,5 promila!

30 marca 2015, 19:30, aw
fot. KWP
Tylko w minioną niedzielę gorzowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy stracili prawo jazdy i za swoją bezmyślność odpowiedzą przed sądem.

Niedzielny poranek 29 marca, kilka minut po godz. 8. Gorzowscy policjanci patrolują ul. Podmiejską. Do kontroli zatrzymują kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 60-latka prowadzącego vw zapala się czerwona lampka. Okazuje się, że mężczyzna ma swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Kolejny pijany kierowca wpada w ręce policjantów po południu. Po godz. 16 na ul. Olimpijskiej mundurowi zatrzymują 21-letenigo gorzowianina jadącego quadem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile.

Natomiast godzinę później policjanci jadą na ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie 23-letni mężczyzna swoim audi wypada z drogi i uderza w drzewo rosnące na pasie zieleni. Na szczęście w zdarzeniu nie brały udziału inne auta. A kierowca? 23-latek prowadził samochód mając 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy, a ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się w sądzie. Grozi im do 2 lat więzienia.

- Kontroli trzeźwości w okresie zbliżających się świąt będzie więcej – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. – Będziemy sprawdzać trzeźwość kierowców w różnych częściach miasta i o różnych porach.

A na osoby, które nie są pewne czy mogą wsiąść za kierownicę w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego czeka ogólnodostępny alkomat typu Alcoblow.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości