Wiadomości

Po pijaku za kierownicę. Rekordzista miał 2,5 promila!

30 marca 2015, 19:30, aw
fot. KWP
Tylko w minioną niedzielę gorzowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy stracili prawo jazdy i za swoją bezmyślność odpowiedzą przed sądem.

Niedzielny poranek 29 marca, kilka minut po godz. 8. Gorzowscy policjanci patrolują ul. Podmiejską. Do kontroli zatrzymują kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 60-latka prowadzącego vw zapala się czerwona lampka. Okazuje się, że mężczyzna ma swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Kolejny pijany kierowca wpada w ręce policjantów po południu. Po godz. 16 na ul. Olimpijskiej mundurowi zatrzymują 21-letenigo gorzowianina jadącego quadem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile.

Natomiast godzinę później policjanci jadą na ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie 23-letni mężczyzna swoim audi wypada z drogi i uderza w drzewo rosnące na pasie zieleni. Na szczęście w zdarzeniu nie brały udziału inne auta. A kierowca? 23-latek prowadził samochód mając 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy, a ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się w sądzie. Grozi im do 2 lat więzienia.

- Kontroli trzeźwości w okresie zbliżających się świąt będzie więcej – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. – Będziemy sprawdzać trzeźwość kierowców w różnych częściach miasta i o różnych porach.

A na osoby, które nie są pewne czy mogą wsiąść za kierownicę w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego czeka ogólnodostępny alkomat typu Alcoblow.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości