Wiadomości

Prace przy Dobrej ruszą w połowie kwietnia [wideo]

26 marca 2015, 10:31, aw
fot. Anna Warchoł
Firma Budomex, która wygrała przetarg na przebudowę ul. Dobrej podpisała w czwartek umowę z magistratem. Kompleksowo wyremontowany zostanie odcinek zajmujący 1,3 km. Całkowity koszt inwestycji to niewiele ponad 6 mln zł.

Do przetargu na przebudowę 1,3 km odcinka ul. Dobrej od skrzyżowania z ul. Artylerzystów do skrzyżowania z ul. Folwarczną zgłosiło się sześć firm. Konkurs wygrała firma Budomex S.A., która zaproponowała najniższą cenę za remont drogi.

Umowa pomiędzy wykonawcą, a Urzędem Miasta została podpisana w czwartek 26 marca w gorzowskim magistracie. Plac budowy zostanie przekazany firmie 2 kwietnia, natomiast prace mają się rozpocząć 15 kwietnia.

- Jest to dla nas bardzo ważna inwestycja, która musi być zakończona w 2015 roku z racji tego, że jest realizowana w ramach schetynówek - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Za 6 014 700 zł ul. Dobra zostanie kompleksowo przebudowana na odcinku 1,3 km. Wzdłuż ulicy zostaną zbudowane chodniki i ścieżka rowerowa, która zostanie oddzielona od drogi pasem zieleni. Z kolei przy skrzyżowaniu z ul. Artylerzystów pojawią się dwa przystanki autobusowe.

Firma zajmie się również budową odwodnienia ulicy i połączenia kanalizacji deszczowej z istniejącą już przy skrzyżowaniu z ul. Artylerzystów. Ponadto ul. Dobra będzie oświetlona nowymi 45 latarniami LED.

- Postaramy się, aby wszystko było wykonane zgodnie z terminem i przebudowaną drogę chcemy oddać do 10 listopada 2015 roku - komentuje Sylwester Zuza, prezes zarządu firmy Budomex. Na czas remontu 1,3 km odcinek ul. Dobrej zostanie całkowicie zamknięty.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości