5 mln zł w puli na drogowe inwestycje

25 marca 2015, 16:00, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych. Dzięki oszczędnościom, które udało się pozyskać z rozstrzygniętych przetargów zostaną naprawione inne, najbardziej zniszczone ulice w mieście. Władze remonty chcą zacząć od centrum.

Gorzowskie ulice są w fatalnym stanie.  Niektóre z nich wyglądają dosłownie jak ser szwajcarski i jeżdżenie nimi nie należy do najprzyjemniejszych, a zawieszenie samochodów też na tym „cierpi”.

Na szczęście uda się wyremontować te najbardziej zniszczone drogi, a do nich na pewno należą te w centrum miasta m.in. ul. Sikorskiego, Warszawska, Jagiełły, Walczaka etc. Ale konkretne nazwy ulic zostaną podane w połowie kwietnia.

W puli na remonty najbardziej zniszczonych ulic w naszym mieście znajdzie się 5 mln zł. Zatem skąd tak ogromne pieniądze – przecież to tej pory w budżecie na ten cel był zapisany zaledwie 1 mln zł.

- Wszystko dzięki oszczędnościom, jakie udało się nam się uzyskać przy przetargu na wykonawcę ul. Dobrej, czyli około 3 mln zł. Postanowiliśmy też przesunąć inne wolne środki na remonty – komentuje Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezydent Gorzowa. – Łącznie udało się zebrać 4 mln zł, a do tego doszło to, co było już zapisane w budżecie.

Wiceprezydent Marcinkiewicz przyznaje, że wspólne z radnymi będą musieli zastanowić się, które ulicy powinny mieć priorytet, jeżeli chodzi o remont, ale najważniejsze powinno być centrum miasta.

- Oczywiście nie oznacza to, że inne ulice, oddalone od centrum Gorzowa zostaną pominięte. Musimy to wszystko dokładnie przeanalizować – podkreśla Marcinkiewicz. – Zobaczymy też czy z tej puli 5 mln zł zostanie wyremontowana ul. Wyczółkowskiego, która pochłonęłaby prawie połowę budżetu, czyli około 2 mln zł.

Wszystkie ulice, które zostaną wytypowane do remontu – będą miały nowy asfalt jeszcze w tym roku. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości