Wiadomości

Kolejkomat w Urzędzie Skarbowym

23 marca 2015, 11:53, aw
fot. Anna Warchoł
Nikt nie lubi czekać w kolejce, a zwłaszcza kiedy załatwia swoje sprawy w różnego typu urzędach. Dlatego też gorzowski Urząd Skarbowy idąc śladem innych instytucji, postawił na nowoczesny system sterowania kolejką.

Marzec i kwiecień, to gorący czas w Urzędach Skarbowych w całej Polsce, a wszystko za sprawą rozliczania się z fiskusem. Nie każdy wysyła swoją deklarację podatkową przez Internet, a znaczna część osób woli wybrać się z wypełnionym formularzem właśnie do urzędu.

A tam… kolejki. Jednak Urząd Skarbowy z Gorzowa znalazł rozwiązanie na usprawnienie pracy i skrócenie czasu oczekiwania. Od tego roku w gorzowskim US pojawił się tzw. kolejkomat, czyli system sterowania kolejką.

- Staraliśmy się o zakup tego urządzenia przez ostatnie kilka lat. To urządzenie bardzo ułatwia życie naszym klientom, jak i usprawnia pracę naszych pracowników – podkreśla Marcin Tereszczyk, kierownik obsługi bieżącej w gorzowskim Urzędzie Skarbowym.

Każdy petent wchodzący do urzędu będzie musiał pobrać numerek przyporządkowany do danej sprawy. Następnie będzie mógł spokojnie usiąść i czekać na swoją kolej, aż jego numer zostanie wywołany do obsługi. Zapobiegnie to na pewno zamieszaniu i wpychaniu się w kolejkę przez inne osoby.

- Ten system stworzyliśmy po to, aby usprawnić zarządzanie oraz skrócić czas oczekiwania w kolejce. Chcemy też poznać statystki urzędu, ile osób dziennie obsługujemy – opowiada Tereszczyk.

W najgorętszym czasie dla US, czyli w marcu i kwietniu urząd obsługuje dziennie średnio 1,4 tys. osób, natomiast w pozostałym okresie jest to 900-1000 mieszkańców. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości