• Pojutrze 17°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.

Pierwsza liga coraz bliżej!

22 marca 2015, 15:24, Marcin Kluwak, Sulęcin
Pierwsza liga dla Gorzowa – to hasło wydaje się coraz bardziej realne. Siatkarze GTPS-u zrobili kolejny krok przybliżający ich do tego celu. W drugim meczu w Sulęcinie wygrywamy 3:1.

Pierwszego seta gorzowianie wygrali tylko dwoma punktami, choć od samego początku prym wiedli miejscowi. Olimpia prowadziła nawet sześcioma punktami. Gorzowianie jednak szybko się podnieśli i doprowadzili do remisu (21:21) i zakończyli pierwszą odsłonę na swoją korzyść.

Drugi set przebiegał od samego początku do końca pod dyktando gorzowian. GTPS był lepszy w każdym względzie i bez problemu wygrał potyczkę 25:20. Do trzeciego seta gorzowianie wyszli więc bardziej rozluźnieni, co skrupulatnie wykorzystali przeciwnicy. Czerwoną kartę otrzymał Krzysztof Kocik, który zareagował, zdaniem sędziów, dość nerwowo na decyzję dotyczącą piłki autowej. W samej końcówce walka się wyrównała, lecz to zawodnicy Olimpii Sulęcin byli lepsi, wygrywając zasłużenie trzeciego seta.

Niesieni na skrzydłach sulęcinianie w czwartej odsłonie od samego początku grali koncertowo. Liczne błędy gorzowian sprawiły że na tablicy wyników w pewnym momencie było 10:5 dla Olimpii. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec gorzowskiej drużyny – Krzysztof Kocik. Na niewiele się to zdało, ponieważ po kilku kolejnych minutach, ku zadowoleniu licznie zgromadzonej publiczności, Olimpia prowadziła już 12:5. Po chwili jednak losy meczu się odwróciły i to gorzowianie zdobyli siedem punktów z rzędu doprowadzając do remisu 12:12. Końcówka czwartego seta to już wyśmienita gra GTPS-u. Gorzowianie bez problemu zakończyli mecz wygrywając seta 25:17.

Zachęcamy do wysłuchania pomeczowych wypowiedzi trenera Krzysztofa Kocika i Artura Troski – w dziale multimedia.

O awans do wyższej klasy rozgrywkowej siatkarze GTPS-u grać będą w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia - być może w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com