Wiadomości

Dobra do naprawy za 6 mln zł

21 marca 2015, 13:18, aw
fot. Anna Warchoł
Poznaliśmy wykonawcę, który zajmie się przebudową ul. Dobrej od skrzyżowania z ul. Artylerzystów do Folwarcznej. Jest to firma Budomex S.A. ze Szczecina, która zaproponowała najniższą cenę.

Chętnych na przebudowę ul. Dobrej było aż sześć firm, które w trakcie trwania przetargu przysyłały do Urzędu Miasta pytania dotyczące specyfiki wykonania nawierzchni m.in. możliwości użycia zamienników. Ostatecznie został wybrany wykonawca, który zaoferował najniższą cenę.

Przetarg wygrała firma Budomex S.A. ze Szczecina, która za remont zaledwie 1,3 km odcinka ul. Dobrej od skrzyżowania z ul. Artylerzystów do Folwarcznej zaproponowała dokładnie  6 014 700,00 zł.

Budomex zdobył łącznie 96 punktów. W kryterium „cena” uzyskał 90 punktów, a „czas gwarancji” 6 punktów. Dla porównania pozostałe firmy, które wystartowały w przetargu wypadły następująco:

- Firma Infrakom z Kościana – 81,12 pkt. „Cena” 71,12 pkt., „czas gwarancji” 10 pkt.

- Firma Mazur z Goleniowa – 91,01 pkt. „Cena” 83,01 pkt., „czas gwarancji” 8 pkt.

 - Firma Maldrobud z Myśliborza – 89,23 pkt. „Cena” 79,23 pkt., „czas gwarancji” 10 pkt.

- Firma Strabag z Pruszkowa – 89,12 pkt. „Cena” 79,12 pkt., „czas gwarancji” 10 pkt.

- Firma Eurovia Polska z Kobierzyc – 78,75 pkt. „Cena” 68,75 pkt., „czas gwarancji” 10 pkt.

Niestety chociaż zwycięzca przetargu ma najniższy czas gwarancji, to miasto musiało kierować się kryterium najniższej ceny.

Umowa z Budomexem zostanie podpisana po weekendzie,  a firma swoje prace będzie musiała zakończyć do 10 listopada. A wszystko przez to, że inwestycja ta jest jedną ze "schetynówek", czyli zostanie zrealizowana przy wsparciu rządowego dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W budżecie na ten cel zapisano 9 mln zł. Dofinansowanie  z ministerstwa w ramach „schetynówek” wyniesie 3 mln zł.

Zatem miasto zaoszczędzi dzięki temu 3 mln zł, które będzie mogło przeznaczyć na remonty innych, najbardziej zniszczonych dróg w miescie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości