Kukiz liczy na cud

18 marca 2015, 15:44, mk
fot. Marcin Kluwak
Chcę być poza systemem i każdy, kto z nim walczy jest moim sojusznikiem – mówił podczas konferencji prasowej Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta Polski. O 17 muzyk spotka się z mieszkańcami miasta.

Kukiz przyznał, że postanowił wystartować w wyborach prezydenckich dlatego, że chce być prezydentem obywatelskim i pozasystemowym. A każdy, kto jest kandydatem walczącym z system jest jego sojusznikiem. Pytany co sądzi o sondażach, powiedział że w nie są one dla niego żadnym wyznacznikiem, bo każde medium ma swój i wyniki w nich są różne. Wierzę w ludzi, spotkania z nimi, zwłaszcza kiedy sale są wypełnione po brzegi - mówił muzyk.

Paweł Kukiz mówił, że na czas wielkiego tygodnia przestanie jeździć po Polsce i spotykać się ze swoimi wyborcami. A po świętach przedstawi swoje pomysły na zmianę ustroju, bo od tego trzeba zacząć. Muzyk twierdzi, że obecny system jest jak niekontrolowany rak, który się rozrasta, a Leszek Miller to ewidentne dziecko tego systemu. A on jest zwolennikiem stylu rządzenia, jaki obowiązuje w Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie Kukiz powiedział, że tylko cud sprawi, że wygra w majowych wyborach. Jednak nastawia się na jesienne wybory parlamentarne i tam jest pewny poparcia w wysokości 10-20 procent, które chce uzyskać razem z innymi partiami sprzeciwiającymi się obecnemu systemowi.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości