Wiadomości

Wywóz śmieci droższy o 5 zł

17 marca 2015, 19:38, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz, jeżeli chodzi o podwyżkę cen za odbiór odpadów. Wszyscy bez wyjątku czy są mieszkańcami domków jednorodzinnych czy też bloków będą musieli płacić tyle samo za wywóz śmieci segregowanych i niesegregowanych.

- Ostateczna decyzja zapadnie w ciągu najbliższych tygodni, ale najpierw musi zebrać się zarząd oraz walne zgromadzenie Związku Celowego Gmin MG-6 – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Jeżeli uda się podjąć decyzję do końca marca, to nowe ceny zaczną obowiązywać od 1 maja. Natomiast jeśli nie uda się tego zrobić jeszcze w tym miesiącu, to więcej za śmieci zapłacimy od 1 czerwca.

Obecnie mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Gorzowie oraz mieszkańcy Kłodawy, Bogdańca, Deszczna, Santoka i Lubiszyna płacą 9 zł od osoby za śmieci segregowane, a 14 zł za niesegregowane. Z kolei mieszkańcy domków jednorodzinnych na terenie Gorzowa za segregację płacą 10 zł i 14 zł za odpady mieszane.

Natomiast po wprowadzeniu zmian będą to odpowiednio kwoty w wysokości 14 zł od osoby za śmieci segregowane i 19 zł za niesegregowane – bez podziału na bloki i domki jednorodzinne. Wszyscy będą mieć takie same stawki.

Zatem jest to zła wiadomość dla rodzin wielodzietnych, które boleśnie odczują 5-złotową podwyżkę w swoim budżecie. Na przykład pięcioosobowa rodzina zapłaci za śmieci o 25 zł więcej.

- Niestety nie udało się wywalczyć tej najniższej kwoty. Wszystko przez to, że system źle funkcjonował i są to zaszłości tego co działo się przez ostatnie lata i zaniedbania poprzednej władzy – tłumaczy Wójcicki. – Na śmieciach nie można zarabiać, jak i do nich dopłacać. Trzeba wyjść na tym wszystkim po prostu na zero.

A do tej pory gminy wchodzące w skład MG-6 musiały dopłacać do wywozu śmieci. W przypadku Gorzowa było to nawet około miliona złotych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości