Wywóz śmieci droższy o 5 zł

17 marca 2015, 19:38, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz, jeżeli chodzi o podwyżkę cen za odbiór odpadów. Wszyscy bez wyjątku czy są mieszkańcami domków jednorodzinnych czy też bloków będą musieli płacić tyle samo za wywóz śmieci segregowanych i niesegregowanych.

- Ostateczna decyzja zapadnie w ciągu najbliższych tygodni, ale najpierw musi zebrać się zarząd oraz walne zgromadzenie Związku Celowego Gmin MG-6 – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Jeżeli uda się podjąć decyzję do końca marca, to nowe ceny zaczną obowiązywać od 1 maja. Natomiast jeśli nie uda się tego zrobić jeszcze w tym miesiącu, to więcej za śmieci zapłacimy od 1 czerwca.

Obecnie mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Gorzowie oraz mieszkańcy Kłodawy, Bogdańca, Deszczna, Santoka i Lubiszyna płacą 9 zł od osoby za śmieci segregowane, a 14 zł za niesegregowane. Z kolei mieszkańcy domków jednorodzinnych na terenie Gorzowa za segregację płacą 10 zł i 14 zł za odpady mieszane.

Natomiast po wprowadzeniu zmian będą to odpowiednio kwoty w wysokości 14 zł od osoby za śmieci segregowane i 19 zł za niesegregowane – bez podziału na bloki i domki jednorodzinne. Wszyscy będą mieć takie same stawki.

Zatem jest to zła wiadomość dla rodzin wielodzietnych, które boleśnie odczują 5-złotową podwyżkę w swoim budżecie. Na przykład pięcioosobowa rodzina zapłaci za śmieci o 25 zł więcej.

- Niestety nie udało się wywalczyć tej najniższej kwoty. Wszystko przez to, że system źle funkcjonował i są to zaszłości tego co działo się przez ostatnie lata i zaniedbania poprzednej władzy – tłumaczy Wójcicki. – Na śmieciach nie można zarabiać, jak i do nich dopłacać. Trzeba wyjść na tym wszystkim po prostu na zero.

A do tej pory gminy wchodzące w skład MG-6 musiały dopłacać do wywozu śmieci. W przypadku Gorzowa było to nawet około miliona złotych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości