Wiadomości

Zieleń miejska zostanie dofinansowana o 1,5 mln zł

17 marca 2015, 12:56, aw
fot. Anna Warchoł
Gorzowscy radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na małą architekturę i utrzymanie czystości w Gorzowie.

- Gorzów jest pięknym i zielonym miastem, tylko o tą zieleń trzeba zadbać i my się w tym roku tym zajmiemy – podkreślał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa podczas wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. O jej zwołanie zwrócili się radni Prawa i Sprawiedliwości przy wsparciu radnych z pozostałych klubów.

Zaniepokojonych radnych stanem miejskiej zieleni uspokoił prezydent Wójcicki, który podał konkretne rozwiązania problemu zaśmieconego i zaniedbanego Gorzowa.

Najważniejszym krokiem w poprawie estetyki miasta jest podjęta uchwała Rady Miasta w sprawie przeznaczenia dodatkowych 1,5 mln zł na utrzymanie czystości – wszystkich 23 radnych zgromadzonych w WiMBP głosowało za. Dzięki temu w budżecie miasta na utrzymanie miejskiej zieleni będzie zapisane 3 mln zł.

 Rewolucyjne zmiany?

Walczyć z brzydotą miasta i utrzymywać jego piękno mają pomóc na przykład więźniowie z Zakładu Karnego w Gorzowie. – 20 więźniów pod nadzorem będzie sprzątać miasto. Dyrekcja zakładu jest otwarta na współpracę i jeżeli to rozwiązanie się sprawdzi, to będziemy starali się o włączenie większej ilości osadzonych w prace społeczne – komentuje Wójcicki.

Ponadto w ramach poprawy wyglądu naszego miasta mają zostać zakupione dodatkowe sadzonki kwiatów oraz wieże kwiatowe, a Zespół Szkół Ogrodniczych ma się zająć hodowlą zieleni. Natomiast tam, gdzie to możliwe zostaną posadzone rośliny pnące, tak aby zakryć zniszczone i brzydkie budynki.

Odtworzone mają zostać również ogrody różane, które zostały zaniedbane przy pomniku Adama Mickiewicza czy też w parku Wiosny Ludów.

Ponadto oczyszczone mają zostać nadwarciańskie bulwary. – Chcemy ożywić teren wzdłuż rzeki od budynku LOKu w stronę PWSZ, a także ścieżkę od strony Wilodomu do Mariny. Ważny jest również ten teren po drugiej strony Warty, koło Admiry i w pobliżu mostu kolejowego – opowiada prezydent.

Bardziej doinwestowane mają być również miejskie place zabaw, których w naszym mieście jest 17, a nowy ma powstać w parku Górczyńskim w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015.

Ma również powstać specjalna aplikacja na smartfony, która pozwoli na szybkie reagowanie i zgłaszanie problemów związanych z porządkiem w naszym mieście.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości