Pościg za pijanym kierowcą. 29-latek miał ponad 2 promile

16 marca 2015, 11:26, aw
fot. KWP
Gorzowscy policjanci w niedzielę o godz. 4 nad razem próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę hondy. Ten zaczął jednak uciekać. Po krótkim pościgu okazało się, że mężczyzna jest pijany i ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielny poranek policjanci z gorzowskiej drogówki patrolowali ul. Górczyńską. Kiedy zauważyli jadącą hondę accord, postanowili zatrzymać auto do rutynowej kontroli.

Jednak 29-letni kierowca z powiatu sulęcińskiego zignorował sygnały policjantów do zatrzymania się i zaczął uciekać w stronę ronda Gdańskiego. Policjanci ruszyli za nim.

- Ucieczka mężczyzny nie trwała długo. Na ul. Bierzarina uszkadzając koło, zmuszony był do przedwczesnego zatrzymania się. W akcie desperacji postanowił uciekać na pieszo. Na szczęście nia miał szans wobec gorzowskich policjantów – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Po zatrzymaniu okazało się, że 29-latek jest pijany. Miał w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Dodatkowo miał orzeczony zakaz sądowy do prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości