Radni będą debatować o... czystości w mieście

16 marca 2015, 10:07, aw
fot. Marcin Kluwak
Zaniedbana zieleń, brudne ulice i chodniki. Taki jest ponury obraz Gorzowa na wiosnę, który nie podoba się nie tylko mieszkańcom, ale również radnym. Dlatego też na wtorek została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Zbliża się pierwszy dzień wiosny, ale gorzowskie ulice wcale nie wyglądają pięknie. Są często zaśmiecone, zasypane piachem i na pewno nie jest to miły widok. Tak samo jest z zielenią.

Poprawy domagają się przede wszystkim mieszkańcy, którzy chcą żyć w zadbanym i czystym mieście. Dlatego też klub radnych Prawa i Sprawiedliwości przy wsparciu radnych z innych klubów zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta Roberta Surowca o zwołanie nadzwyczajnej sesji RM w sprawie poprawy estetyki Gorzowa, utrzymania porządku i czystości.

W efekcie, we wtorek 17 marca o godz. 12 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się sesja poświęcona właśnie estetyce miasta.

Na początek radni chcą, aby prezydent Jacek Wójcicki przedstawił informacje o obowiązujących umowach z wykonawcami zajmującymi się utrzymaniem porządku i czystości oraz pielęgnacją parków i terenów zielonych, a także aby przedstawił system monitorowania umów na sprzątanie i utrzymanie zieleni w mieście.

 A miejscy radni mają też swoje pomysły na poprawę wyglądu naszego miasta. Jednym z nich jest np. wyznaczenie służb i numeru telefonu pod który mieszkańcy mogliby dzwonić i zgłaszać potrzebę interwencji w sprawie porządku i czystości w mieście. Ponadto chcieliby powołać Miejski Zakład Zieleni w ramach ZUO, który zajmowałby się utrzymaniem zieleni w Gorzowie.

To tylko niektóre z propozycji siedmiu radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem. A radny Jerzy Synowiec z Platformy Obywatelskiej przedstawi raport z wybranych przykładów bałaganu w mieście.

Jeżeli ktoś jest ciekawy jak potoczy się dyskusja na ten temat i jakie będą jej efekty – może przyjść we wtorkowe południe na sesję.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości