Najbardziej zniszczone ulice czekają na remont

12 marca 2015, 13:45, aw
fot. Anna Warchoł
Ulica Wyczółkowskiego, Sikorskiego czy też Jagiełły może doczekać się remontu. A wszystko za sprawą oszczędności z przetargu na przebudowę ul. Dobrej. O ile firma, która złożyła najtańszą ofertę spełni wymogi formalne.

Radni z Platformy Obywatelskiej chcą, aby tak jak w ubiegłych latach pieniądze zaoszczędzone z remontów dróg, poszły na… naprawę innych, najbardziej zniszczonych ulic w mieście.

Do końca marca ma się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę ulicy Dobrej. Na ten cel w budżecie zostało zapisanych 9 mln zł, z czego 3 mln zł to dofinansowanie w ramach „schetynówek”. Do Urzędu Miasta wpłynęły oferty sześciu firm, a najtańsza z nich opiewa na kwotę niewielu ponad 6 mln zł.

- Jeżeli ten inwestor, który złożył najtańszą ofertę spełni wymogi formalne, to uda się zaoszczędzić niecałe 3 mln zł – podkreśla Jerzy Sobolewski, przewodniczący klubu radnych PO. – Dlatego też apelujemy, aby pozostałe pieniądze przeznaczyć na remontu dróg najbardziej zniszczonych i tych, które już mają gotowe projekty, tak jak np. ul. Wyczółkowskiego czy ulice na Zawarciu.

Niestety dróg do remontu w naszym mieście jest bardzo wiele. A nazwy ulic można wymieniać bez końca. Do tych najbardziej zniszczonych należy na pewno ul. Sikorskiego, Warszawska, Jagiełły, Walczaka etc. – Jednak to, które z nich zostaną wyremontowane zależy od tego, jaką strategię przyjmie prezydent Wójcicki – mówi Sobolewskim.

Z kolei przewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec uważa, że remonty należy zacząć od centrum miasta. Bo jest wiele ulic, które nie potrzebują wielkich planów, są w fatalnym stanie i codziennie przejeżdżają nimi tysiące samochodów.

 - Chodzi tutaj przede wszystkim o ul. Sikorskiego i Warszawską. Mają być gruntownie remontowane podczas realizacji planu transportowego, ale to najwcześniej za 2-3 lata. Jednak do tego czasu ulegną one już całkowitej rozsypce i już teraz trzeba je doprowadzić do stanu użyteczności. Bo to, jak wyglądają teraz, woła o pomstę do nieba – komentuje Rober Surowiec.

Fotoreportaż


1/7 Dziurawe centrum miasta

1/7 Dziurawe centrum miasta

2/7 Dziurawe centrum miasta

2/7 Dziurawe centrum miasta

3/7 Dziurawe centrum miasta

3/7 Dziurawe centrum miasta

4/7 Dziurawe centrum miasta

4/7 Dziurawe centrum miasta

5/7 Dziurawe centrum miasta

5/7 Dziurawe centrum miasta

6/7 Dziurawe centrum miasta

6/7 Dziurawe centrum miasta

7/7 Dziurawe centrum miasta

7/7 Dziurawe centrum miasta

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości