Czekamy na wykonawcę ul. Dobrej

11 marca 2015, 12:37, aw
fot. Anna Warchoł
W poniedziałek zakończył się przetarg na firmę, która zajmie się przebudową ul. Dobrej od skrzyżowania z ul. Artylerzystów do Folwarcznej. Chętnych było aż sześciu inwestorów. Ostatecznego wykonawcę poznamy w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni.

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekało wielu gorzowian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy codziennie muszą pokonywać ten zaledwie 1,3 km odcinek ul. Dobrej.

Jazda fragmentem drogi od skrzyżowania z ul. Artylerzystów do ul. Folwarcznej, to prawdziwa udręka i ogromne obciążenie dla zawieszenia samochodu. Zwłaszcza, że na tym odcinku jest dosłownie dziura na dziurze. Ale już niedługo!

Właśnie zakończył się przetarg na wykonawcę remontu drugiego fragmentu ul. Dobrej. Ten pierwszy zakończył się w 2011 roku i obejmował niespełna kilometrowy odcinek od ul. Kostrzyńskiej do Artylerzystów. Teraz przyszedł czas na remont pozostałej części ulicy, która wygląda niczym ser szwajcarski.

Chętnych na przebudowę ul. Dobrej było aż sześć firm, które w trakcie trwania przetargu przysyłały do Urzędu Miasta pytania dotyczące specyfiki wykonania nawierzchni m.in. możliwości użycia zamienników. Ostatecznie zostanie wybrana firma, która będzie spełniać wszystkie wymogi formalne, ponadto miasto przy wyborze wykonawcy będzie musiało kierować się kryterium najniższej ceny.

Z kolei firma, która wygra przetarg - swoje prace będzie musiała zakończyć do 10 listopada. A wszystko przez to, że inwestycja ta jest jedną ze "schetynówek", czyli zostanie zrealizowana przy wsparciu rządowego dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W budżecie na ten cel zapisano 9 mln zł. Dofinansowanie  z ministerstwa w ramach „schetynówek” wyniesie zaledwie 3 mln zł.

Wykonawcę poznamy w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości