Gorzowski ZS nr 20 zostanie "inteligentną szkołą"

26 lutego 2015, 14:59, aw
fot. Anna Warchoł
W czwartkowe popołudnie zostało podpisane porozumienie, dzięki któremu w gorzowskim Zespole Szkół nr 20 ruszy projekt Inteligentna Szkoła. Dzięki temu w placówce pojawi się nowoczesny sprzęt informatyczny i niezbędna infrastruktura.

- Poprzez realizację tego pilotażu chcemy się dowiedzieć, co jest ważne dla szkół, jakie oprogramowanie jest najbardziej potrzebne. To pozwoli zdefiniować system tak, aby był funkcjonalny i przyjazny – podkreśla Bogdan Nowak, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego. – Firma, która objęła pieczę nad tym projektem, sfinansuje wszystko z własnego budżetu.

Z kilkunastu placówek w Gorzowie do projektu został wybrany Zespół Szkół nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. - Przygotowaliśmy najlepsze rozwiązanie dla tej szkoły. Kupimy nowe laptopy marki Acer oraz zrobimy projekt i wykonamy sieć bezprzewodową na jej terenie. A także przez czas trwania projektu przeszkolimy uczniów i nauczycieli czy też zorganizujemy dodatkowe zajęcia dydaktyczne – opowiada Jarosław Czarnecki, dyrektor handlowy, członek zarządu Image Recording Solution.

Projekt „Inteligentna Szkoła” będzie trwał do końca 2015 roku. - Przez ten czas uczniowie ZS nr 20 będą wykorzystywali nowoczesny sprzęt w zajęciach z matematyki, języka polskiego czy historii – chwali się Jerzy Koziura, dyrektor Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie. – A wszystko ma polepszyć efektowność nauki. Bo dzisiejsza młodzież, jak czegoś nie zobaczy i nie dotknie, to nie zrozumie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości