Policjanci pilnują, aby nieletni nie pili alkoholu

21 lutego 2015, 11:36, aw
fot. KWP
Ferie w województwie lubuskim trwają w najlepsze. Młodzi ludzie mają mnóstwo wolnego czasu, dlatego też gorzowscy policjanci pilnują, aby przerwa od nauki była spędzana rozsądnie i bezpiecznie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji  w Gorzowie kontrolują sklepy w których jest dostępny alkohol. Powód? Chcą sprawdzić czy nie trafia on w ręce nieletnich.

- Wśród wielu rodziców panuje przekonanie, że wdrażane na co dzień w domu zasady bezpieczeństwa są gwarancją tego, że ich pociechom nic nie grozi. Kiedy jednak uśpieni tą pewnością realizują swe zawodowe obowiązki, młodzi mogą ulegać różnego rodzaju pokusom, które z bezpieczeństwem mają niewiele wspólnego – przekonuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. - Wystarczy kilku kolegów, pod presją i argumentacją których złamie się nie jeden.

Dlatego też patrole policjantów pojawiają się w wielu miejscach w Gorzowie, gdzie można kupić alkohol. Funkcjonariusze sprawdzają czy sprzedawcy stosują się do przepisów i pytają się młodych ludzi i dowód osobisty. – Niestety nie wszyscy dopełniają tych obowiązków – komentuje Maludy.

Policjanci sprawdzają również czy kontrolowane punkty posiadają koncesje i czy uprawnienia w nich zawarte są zgodne ze stanem faktycznym.

Tylko w 2014 roku lubuscy policjanci przeprowadzili ponad tysiąc takich kontroli.  Ponad 40 przypadków zakończyło się skierowaniem sprawy do sądu. Natomiast 9 zdarzeń z udziałem nieletnich zostało zakwalifikowanych jako przestępstwa. 

R E K L A M A


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości