Władze chcą stworzyć wspólnie z mieszkańcami "Miejski Kodeks Dialogu"

16 lutego 2015, 11:08, aw
fot. Bartosz Zakrzewski/archiwum
Gorzów dołączył do ogólnopolskiego projektu „Konsultacje z zasadami”, którego celem jest opracowanie jak najlepszej formy dialogu władz miasta z jego mieszkańcami.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Konsultacje z zasadami” odbędzie się w poniedziałek 16 lutego o godz. 18 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Łącznie takich wieczornych spotkań roboczych otwartych dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, radnych miejskich wraz z urzędnikami z Urzędu Miasta będzie pięć.

Uczestnicy będą próbowali uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pomogą usprawnić dialog pomiędzy władzami miasta, a mieszkańcami. Jak również, w jaki sposób rozmawiać, aby znaleźć najlepsze rozwiązania, czego się nauczyć, aby kolejne konsultacje były dla wszystkich dostępne, przejrzyste i skracały dystans pomiędzy urzędem, a gorzowianami.

W efekcie powstanie Miejski Kodeks Dialogu w którym znajdzie się: regulamin konsultacji społecznych, czyli przejrzysta ramowa procedura konsultacji dla Urzędu Miasta i zestaw najważniejszych spraw do konsultacji w najbliższych latach.

Pierwsze dwa spotkania w cyklu (16 i 23 lutego) będą miały charakter  seminaryjno-warsztatowy i będą dotyczyć podstaw konsultacji społecznych i dialogu z obywatelami. Na kolejnych spotkaniach (9, 16 i 30 marca), uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami do Miejskiego Kodeksu Dialogu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości