Wiadomości

Władze chcą stworzyć wspólnie z mieszkańcami "Miejski Kodeks Dialogu"

16 lutego 2015, 11:08, aw
fot. Bartosz Zakrzewski/archiwum
Gorzów dołączył do ogólnopolskiego projektu „Konsultacje z zasadami”, którego celem jest opracowanie jak najlepszej formy dialogu władz miasta z jego mieszkańcami.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Konsultacje z zasadami” odbędzie się w poniedziałek 16 lutego o godz. 18 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Łącznie takich wieczornych spotkań roboczych otwartych dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, radnych miejskich wraz z urzędnikami z Urzędu Miasta będzie pięć.

Uczestnicy będą próbowali uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pomogą usprawnić dialog pomiędzy władzami miasta, a mieszkańcami. Jak również, w jaki sposób rozmawiać, aby znaleźć najlepsze rozwiązania, czego się nauczyć, aby kolejne konsultacje były dla wszystkich dostępne, przejrzyste i skracały dystans pomiędzy urzędem, a gorzowianami.

W efekcie powstanie Miejski Kodeks Dialogu w którym znajdzie się: regulamin konsultacji społecznych, czyli przejrzysta ramowa procedura konsultacji dla Urzędu Miasta i zestaw najważniejszych spraw do konsultacji w najbliższych latach.

Pierwsze dwa spotkania w cyklu (16 i 23 lutego) będą miały charakter  seminaryjno-warsztatowy i będą dotyczyć podstaw konsultacji społecznych i dialogu z obywatelami. Na kolejnych spotkaniach (9, 16 i 30 marca), uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami do Miejskiego Kodeksu Dialogu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości