Wójciki do Kopacz: Pani premier Ewo, kochaj Gorzów!

14 lutego 2015, 17:59, aw
fot. Anna Warchoł
Prezydent miasta Jacek Wójcicki razem z inicjatywą obywatelską Ludzie dla Miasta stworzył wyjątkową walentynkę. Wielkie czerwone serce z napisem „To miasto zasługuje nie tylko na miłość, ale także na miejsce w podręczniku szkolnym” oraz oficjalne pisma otrzymają premier Ewa Kopacz oraz minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

A wszystko przez… brak Gorzowa na mapie w podręczniku dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych autorstwa Joanny Białobrzeskiej „Radosne Odkrywanie Świata od A do Z”, wydawnictwa Didaskos z 2014 r. Na mapie administracyjnej kraju zaznaczono województwo lubuskie z jedną stolicą – Zieloną Górą, natomiast Gorzów pominięto.

Prezydent Jacek Wójcicki  jest przekonany, że wszystkim  zależy na jak najlepszej jakości edukacji, a co za tym idzie podręczników szkolnych pozbawionych istotnych błędów merytorycznych. Liczy, że premier Ewa Kopacz wpłynie na minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską, która zadba o to, aby te błędy zostały poprawione.

Dlatego też zaapelował do premier Kopacz. - Wszyscy gorzowianie kochają Gorzów, a jako prezydent muszę podejmować działania, aby to uczucie rosło, a nie malało. Pani premier Ewo, kochaj Gorzów. Kochaj i przywróć Gorzów na mapę – mówił prezydent Wójcicki i podkreślał, że przez zaistniałą sytuację wszyscy uczniowie klas trzecich uczą się nieprawdy.

Oprócz symbolicznej walentynki w postaci wielkiego serca z napisem „Premier Ewo, pokochaj Gorzów. To miasto zasługuje nie tylko na miłość, ale także na miejsce w podręczniku szkolnym”, wysłał również do obu pań oficjalne pisma z prośbą o podjęcie działań, które zapewnią niezwłoczne wykonanie niezbędnych korekt.

Na wielkiej walentynce w postaci czerwonego serca – podpisał się prezydent Wójcicki oraz społecznicy z inicjatywy obywatelskiej Ludzie dla Miasta. Swoje podpisy złożą również gorzowianie podczas akcji „Zakochaj się w Gorzowie”.

Prezydent zaprosił również premier Kopacz do Gorzowa, aby przekonała się, jakim jest wspaniałym miastem, a jego pomijanie na mapach, to ogromna krzywda dla jego mieszkańców. – Liczymy, że nasza deklaracja i apel spotka się ze zrozumieniem – komentował Wójcicki.

R E K L A M A

Fotoreportaż


1/7 Walentynka dla premier Kopacz

1/7 Walentynka dla premier Kopacz

2/7 Walentynka dla premier Kopacz

2/7 Walentynka dla premier Kopacz

3/7 Walentynka dla premier Kopacz

3/7 Walentynka dla premier Kopacz

4/7 Walentynka dla premier Kopacz

4/7 Walentynka dla premier Kopacz

5/7 Walentynka dla premier Kopacz

5/7 Walentynka dla premier Kopacz

6/7 Walentynka dla premier Kopacz

6/7 Walentynka dla premier Kopacz

7/7 Walentynka dla premier Kopacz

7/7 Walentynka dla premier Kopacz

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości