Wiadomości

Jubileuszowa "świnia" na PWSZ

9 lutego 2015, 19:40, Anna Warchoł
fot. archiwum prywatne
Już po raz dziesiąty do Gorzowa zjadą najlepsze studenckie kabarety z całej Polski. A wszystko za sprawą X Przeglądu Kabaretów Studenckich „PiGi”, który odbędzie się 28 lutego o godz. 16 w murach PWSZ. Wejściówki na tę nietuzinkową imprezą są już w sprzedaży.

Uczelniana Rada Samorządu Studentów zaprasza na jubileuszową edycję „PiGi”. Przeglądu kabaretów studenckich, który od początku swojego istnienia cieszył się ogromną popularnością zarówno wśród gorzowian i potrafił rozśmieszyć do łez.

Wiadomo, że były edycje lepsze i gorsze, ale ta na pewno będzie wyjątkowa. – W przygotowania do tej dziesiątej edycji wkładamy wiele pracy i serca – podkreśla Michał Fafuła, przewodniczący URSS. – Na pewno nie zabranie znakomitych występów najlepszych kabaretów z całej Polski, które przeszły wcześniej eliminacje.

Jubileuszowy przegląd odbędzie się 28 lutego o godz. 16 w auli PWSZ przy ul. Chopina, która mieści się w budynku nr 5. Dlaczego akurat tam? – Mamy piękną aulę, więc dlaczego mielibyśmy się nią nie chwalić. Jest to naprawdę dobre miejsce na tego typu imprezę – przekonuje Fafuła.

Osiem kabaretów z całej Polski

Samorząd PWSZ przekonuje, że tegoroczne występy kabaretów będą na wysokim poziomie, a każdy kto wybierze się w sobotnie popołudnie na „PiGi” na pewno wyjdzie z bolącym brzuchem – oczywiście od śmiechu.
Przed publicznością wystąpi łącznie osiem kabaretów z całej Polski m.in. kabaret Fifa Rafa z Bełżyc, kabaret Companieros z Ostrowca Świętokrzyskiego , kabaret O Tak O z Białegostoku, kabaret Pod Napięciem z Gdańska, czy też kabaret Zalotka z Zielonej Góry.

Natomiast gwiazdą wieczoru będzie kabaret Trzecia Strona Medalu z Przemyśla – zwycięzcy ubiegłorocznej edycji „PiGi”.

Walka o "świnię"

Tradycyjnie wszystkie kabarety będą walczyły o tytularną „świnię”. Jednak statuetki dla pierwszych trzech miejsc ze świnią nie będą miały nic wspólnego. – Będą to szklane statuetki w kształcie prostokąta, na stopce. Wszystko zrobione na specjalne zamówienie – wyjaśnia przewodniczący.

Oczywiście nie zabraknie również nagrody publiczności. Zwycięzca w tej kategorii zabierze ze sobą do domu statuetkę w kształcie świnki, która zostanie wykonana również ze szkła.

Aby nie było sporów w jury o to kto ma wygrać, URSS znalazła rozwiązanie – każdy z członków komisji będzie przyznawał punkty w skali od 1 do 10, a następnie wszystkie punkty zostaną zsumowane i wygra ten kabaret, który zbierze ich najwięcej.

Spieszcie się kupować wejściówki, bo może ich zabraknąć

- Wiadomo, że aula ma ograniczoną ilość miejsc. A poprzednich latach było tak, że ktoś chciał kupić bilet tuż przy wejściu i okazywało się, że wszystkie bilety zostały sprzedane. Dlatego też zachęcamy mieszkańców Gorzowa, jak i studentów do kupienia wcześniej biletów na nasz przegląd kabaretów studenckich – komentuje Michał Fafuła.

Wejściówki w cenie 12 zł można kupić w siedzibie URSS przy ul. Chopina lub kontaktując się z samorządem pod numerami tel. 725 483 921 lub 504 918 743.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości