62-latek chciał przekupić policjantów. Odpowie przed sądem

6 lutego 2015, 10:35, aw
fot. KWP
Miało skończyć się na zwykłym mandacie za przekroczenie prędkości. Jednak kierowca samochodu ciężarowego nie chciał przyjąć 50 zł mandatu oraz 2 punktów karnych i… próbował przekupić policjantów 100 złotowym banknotem. Teraz może spędzić do 10 lat w więzieniu.

W środowy wieczór 4 lutego gorzowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali ul. Kasprzaka. Około godz. 20 zarejestrowali przekroczenie prędkości przez kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania.

- Kierowca na odcinku, gdzie obowiązuje 50 km/h jechał o 17 kilometrów za szybko – mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. – Ta kontrola miała skończyć się zwykłym mandatem w wysokości 50 zł i 2 punktami karnymi. Jednak zachowanie 62-letniego mężczyzny zszokowało policjantów z drogówki.

Mężczyzna nie chciał przyjąć mandatu, ponieważ miał zbyt dużo punktów karnych i mógłby stracić prawo jazdy. Dlatego też próbował przekupić policjantów dając im 100 zł łapówki i prosząc o porzucenie.

- 62-latek próbował kilkakrotnie przekonać policjantów, aby przyjęli pieniądze i puścili go dalej w trasę – opowiada Maludy. - Policjanci poinformowali go, że jest to przestępstwo, w związku z powyższym musi zostać zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z wręczeniem korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości