Wiadomości

36-latek bez prawa jazdy

4 lutego 2015, 10:05, aw
fot. KWP
Gorzowscy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena golfa, który na skrzyżowaniu ul. Marcinkowskiego z ul. Myśliborską i Konstytucji 3 Maja nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z gorzowskiego wydziały ruchu drogowego zatrzymali 36-letniego gorzowianina, który prowadząc volkswagena golfa zignorował czerwone światło sygnalizatora. – Mężczyzna jechał ul. Marcinkowskiego od strony ul. Matejki. Przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym, nie zatrzymując się – mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Tuż po zatrzymaniu okazało się, że 36-latek prowadził golfa, nie mają prawa jazdy. – To nie mogło skończyć się mandatem karnym, ponieważ kara ta byłaby niewspółmierna do zachowania, jakim się wykazał mężczyzna – komentuje Maludy.

Dlatego też policjanci sporządzili wniosek do sądu, który zajmie się odpowiednim ukaraniem 36-leteniego gorzowianina.  Mężczyzna odpowie za przejazd na czerwonym świetle oraz jazdę bez uprawnień.

- Choć mowa tu o wykroczeniach, zachowanie to mogło mieć tragiczne skutki. W tym czasie z drugiej strony skrzyżowania mógł przemieszczać się inny kierujący, który miał zielone światło, uprawniające do przejazdu przez skrzyżowanie – podkreśla Maludy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości