Wiadomości

52 zarzuty dla Łukasza Ch.

3 lutego 2015, 11:19, inf. prasowa
fot. Marcin Kluwak/archiwum
To już koniec dochodzenia w sprawie oszustw jakie dokonywał 27-letni Łukasz Ch. Gorzowianin usłyszał 52 zarzuty. Każdy dotyczy innego przestępstwa.

Policjanci prowadzący dochodzenie szacują, że wartość strat, na jaką zostali narażeni pokrzywdzeni to blisko 30 tysięcy złotych. Łukasz Ch. z Z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Założenie było banalne ale zarazem wystarczająco wiarygodne, aby do oferowanych do sprzedaży produktów przekonać zamawiających. Wśród ofert sprzedaży górowały te związane z nowymi telefonami komórkowymi. Ale dotyczyły one również smartfonów, czy konsoli do gier. Zazwyczaj atrakcyjna cena oscylująca w granicach kilkuset złotych była argumentem, który przyjmowali kupujący. Jednak zamawiany produkt nigdy do nich nie trafiał. W zależności od cierpliwości klientów, z dnia na dzień do policjantów w całym kraju docierały sygnały o niewywiązaniu się ze składanych deklaracji.

Kilka postępowań prowadzili także policyjni specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą z KMP w Gorzowie. Wówczas, wiosną 2014 roku, nie było jeszcze można przypuszczać, że stoi za nimi jeden człowiek. Ten działał od grudnia 2013 do września 2014 roku. Ale większa część przestępczego procederu dotyczy lipca 2014 roku.

Dotarcie do internetowych oszustów wcale do najprostszych nie należy. Choć ślad realizowanych transakcji zawsze zostaje, to jednak osoby te nigdy nie stacjonują w jednym miejscu. Te migracje mają uniemożliwić organom ścigania fizyczne zatrzymanie oszustów. Tak było i tym razem. Choć gorzowscy policjanci po operacyjnych ustaleniach wytypowali wstępnie osobę, która mogła być odpowiedzialna za kilkadziesiąt oszustw, jej zatrzymanie do łatwych nie należało. Mężczyzna kilkukrotnie zmieniał miejsca faktycznego przebywania, wynajmując co rusz inne lokum. 

30 września 2014 roku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gorzowie Wlkp. zapukali do drzwi lokalu zajmowanego przez 27-letniego gorzowianina. Ten obecnością policjantów był bardzo zaskoczony. W tej sprawie policjanci wnioskowali o areszt. Do materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych, bez większych problemów przychylił się Sąd. 3 października 2014 roku mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Łącznie przedstawiono mu 52 zarzuty. Każdy dotyczy innego przestępstwa. Wartość strat, na jaką zostali narażeni pokrzywdzeni szacuje się na blisko 30 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do gorzowskiego Sądu. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Łukasz Ch. na początku roku opuścił mury aresztu śledczego. W tej sprawie odpowiadać będzie z tzw. „wolnej stopy”.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości