Wiadomości

Radnym PiS nie podobają się podwyżki cen wody

2 lutego 2015, 16:05, aw
Od połowy stycznia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadziło nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. W efekcie rachunek czteroosobowej rodziny wzrósł o kilkanaście złotych. Jednak cała ta sytuacja nie podoba się radnym z Prawa i Sprawiedliwości, którzy wydali oświadczenie.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie wydało oświadczenie, że z dniem 16 stycznia na obszarze miasta Gorzowa, gminy Bogdaniec, Deszczno, Santo i Lubiszyn wprowadzone zostają podwyżki cen za wodę oraz odprowadzanie ścieków. Z kolei w gminie Kłodawa zmiany wejdą w życia 7 lutego. Nowa taryfa ma obowiązywać do 15 stycznia 2016 roku.

W efekcie za metr sześcienny wody mieszkańcy zapłacą 4,26 zł, czyli o 47 groszy więcej. Natomiast za odprowadzenie metra sześciennego ścieków 6,07 – wzrost o 95 groszy.

PWiK podwyżki tłumaczyło inwestycjami, jakie prowadziło w ostatnim czasie na terenie gmin MG-6. Jednak ta cała sytuacja nie podoba się radnym z Prawa i Sprawiedliwości, którzy wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie.

- Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości nie akceptuje sposobu wprowadzenia drastycznych cen za zbiorowe zaopatrzenie mieszkańców Gorzowa w wodę i odprowadzanie ścieków. Niepokoi nas popierania i kontynuowanie przez nowe władze polityki ciągłego podwyższania kosztów usług komunalnych ponoszonych przez mieszkańców naszego miasta. W przypadku gwałtownej zmiany ceny usług komunalnych w naszym przekonaniu należy tworzyć taryfy łagodzące skutki i chroniące rodziny o niskich dochodach – możemy przeczytać w oświadczeniu.

PiS nie rozumie dlaczego władze gmin nie zajęły się sprawą i nie podjęły jakichkolwiek uchwał, które mogłyby zablokować te podwyżki lub podać do publicznej wiadomości uzasadnienia dlaczego w ogóle mieszkańcy mają płacić więcej.

- Polityka informacyjna Związku Celowego Gmin w zakresie dotyczącym zaopatrzenia w wodę i odbiór ścieków nie istnieje. Mieszkańcy są lekceważeni i zaskakiwani skutkami prowadzonej działalności władz związku. Taki stan rzeczy jest nie akceptowalny – piszą radni PiS i oczekują wyjaśnień od zarządu PWiK , a także upublicznienia tych dokumentów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości