Gorzów zatrzymany w kadrze

27 stycznia 2015, 17:25, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
84 fotografie 37 wykonawców znalazły się w albumie „Przystań w Kadrze”. Wystawa prezentująca prace gorzowian została otwarta w Galerii Askana. Będzie można ją oglądać do 6 lutego.

Na konkurs zorganizowany przez Wydział Kultury i Promocji Miasta wpłynęło 270 fotografii. Po wstępnej selekcji pozostało 190 prac. Z tego komisja konkursowa wybrała 84 fotografie, które ostatecznie znalazły się w 94-stronicowym albumie.

- Koncepcja albumu powstała, gdy zdjęcia zostały już wybrane. Zależało nam na tym, aby to nie był zwykły album. Jest tam wiele grafik, śmieszne tytuły i rymowanki na temat miasta – mówi Ewelina Chruścińska-Jackowiak z Wydziału Kultury i Promocji Miasta. Do albumu wydanego przez miasto można wkleić własne zdjęcie. - Możemy sami pokazać w jaki sposób postrzegamy nasze miasto. Jest też miejsce, aby dokonać swoich wpisów – dodaje Chruścińska-Jackowiak. 

- Cieszy nas, że premiera wystawy ma miejsce w Galerii Askana, która od 7 lat jest integralną częścią Gorzowa i regionu, miejscem oryginalnych projektów i niebanalnych działań, w tym również ciekawych wystaw prezentowanych mieszkańcom - podkreśla Anna Sip, dyrektor marketingu w Galerii Askana.

Album można otrzymać w Wydziale Kultury i Promocji Miasta przy ulicy Okólnej. Zdjęcia można będzie też zobaczyć podczas imprez organizowanych przez miasto. Prace wystawione będą np. w jednym z lokali przy ulicy Chrobrego podczas imprezy walentynkowej, która zostanie zorganizowana 14 lutego. Zdjęcia będzie można tez oglądać podczas kolejnej edycji Nocnego Szlaku Kulturalnego.

Multimedia

  • Ewelina Chruścińska-Jackowiak

  • Bartłomiej Nowosielski


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->